ایده هایی برای جزیره کوچک در آشپزخانه هایی با فضای کوچک

0
جزیره کوچک آشپزخانه

اگر آشپزخانه کوچکی دارید، اما می خواهید از قابلیت جزیره آشپزخانه استفاده کنید، مأیوس نشوید: تنها به این دلیل که آشپزخانه شما کوچک می باشد، به این معنی نیست که نمی توانید از مزیت وجود جزیره آشپزخانه استفاده کنید. جزایر آشپزخانه معمولاً در آشپزخانه های بزرگ بسیار محبوب هستند و طراحی های گسترده ای دارند. اگر خلاق باشید، می توانید یک جزیره کوچک آشپزخانه در فضای کوچک آشپزخانه خود داشته باشید.

به حداقل رساندن طرح کلی آشپزخانه

جزیره کوچک آشپزخانه

اولین مرحله برای استفاده از جزیره آشپزخانه در یک فضای کوچک، کاهش دادن فضای کانتر می باشد. اگر چه ممکن است فضای کاربردی آن کاهش یابد، اما همچنان می توانید فضای کافی برای نشستن و غذاخوردن دو یا سه نفر داشته باشید.

جزیره آشپزخانه در تصویر بالا برای دو چهارپایه مناسب می باشد، چنین جزیره ای عرضی به اندازه عرض چهارپایه ها دارد، نه بیشتر. افراد می توانند از این جزیره برای خوردن غذا یا حتی آماده کردن غذا بدون نیاز به فضای اضافی استفاده کنند.

افزودن سینک به جزیره کوچک آشپزخانه

جزیره کوچک آشپزخانه

راهکار دیگری برای ایجاد یک جزیره کوچک آشپزخانه، ترکیب این فضا با سینک می باشد. طراحی بالا بیشتر شبیه یک شبه جزیره آشپزخانه هست تا جزیره آشپزخانه. قرار دادن فضای کانتر در اطراف سینک، فضای مناسبی برای آماده سازی و سرو غذا فراهم می کند.

ترکیب کردن چندین کارکرد، بهترین راه برای استفاده بهینه از یک فضای کوچک می باشد.

جزیره آشپزخانه کوچک و مجزا

جزیره کوچک آشپزخانه

یک جزیره کوچک آشپزخانه نباید به دیگر بخش های آشپزخانه متصل باشد. در تصویر بالا مشاهده می کنید که چگونه یک آشپزخانه کوچک تر می تواند از یک جزیره برخوردار باشد، در این شرایط باید جزیره را کوچک تر و در حداقل اندازه ممکن بسازید.

این سبک متناسب با طرح های صندلی های مینیمالیستی می باشد که در زیر جزیره قرار می گیرند. چهارپایه ها فضای زیادی را اشغال نمی کنند، اما در یک منطقه کوچک، هر بخشی از فضا محاسبه شده و دارای اهمیت می باشد. سعی کنید از صندلی یا چهارپایه ای استفاده کنید که در زیر جزیره قرار بگیرد.

در نظرگرفتن کاربردهای متفاوت برای قفسه ها 

جزیره کوچک آشپزخانه

با بکارگیری ترکیبی از کاربردها در فضاهای کوچک، بیشترین استفاده را از فضا بنمایید. در مورد استفاده از قفسه بندی ها خلاق باشید. می توانید از فضای زیر جزیره به عنوان قفسه کتاب ها استفاده کنید. می توانید کشوهایی برای وسایل پخت و پز در نظر بگیرید. کابینت های آشپزخانه را به گونه ای در نظر بگیرید که حداکثر استفاده از فضای آشپزخانه بشود. اگر قصد دارید در یک فضای کوچک، جزیره آشپزخانه داشته باشید، بسیار مهم است که با استفاده از یک جزیره چندمنظوره بیشترین استفاده را از فضا بکنید.

حتی اگر در یک آشپزخانه کوچک کار می کنید، یک جزیره کوچک آشپزخانه راه مناسبی برای استفاده از فضا بدون در هم ریختگی و شلوغ شدن فضا می باشد. با در نظر گرفتن کاربردهای چندگانه برای جزیره آشپزخانه، می توانید آن را تبدیل به نقطه درخشان آشپزخانه تان کنید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.