جمعیت ایران۷۲ میلیون و ۸۴۷ هزار و ۵۰ نفر

0

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به آغاز ارائه شناسنامه های الکترونیکی در کشور از اوایل بهمن ماه سال جاری اظهار داشت: کارتهای ملی فعلی حذف نخواهد شد و کاربری خود را حفظ خواهد کرد.
محمد ناظمی اردکانی ظهر شنبه در حاشیه سفر به مازندران در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به قوانین موجود در کشور کارتهای ملی کاربری خود را حفظ کرده و برای احراز هویت افراد در مراکز مختلف و دوایر دولتی و خصوصی مورد استفاده قرار می گیرد.
وی خاطر نشان کرد: شناسایی اولیه هویت فردی آحاد جامعه از طریق کارتهای ملی انجام می شود.
معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه ماموریت اصلی سازمان ثبت احوال صدور اسناد هویتی و تابعیتی ایرانیان در کشور است، تصریح کرد: شناسنامه های جدید الکترونیکی که به زودی ارائه خواهد شد دارای خصوصیات اطمینان در سند، ثبت شماره ملی در شناسنامه های جدید، دارای دوام و بر اساس فناوریهای جدید طراحی شده است.
ناظمی اردکانی همچنین با اشاره به اینکه بیشترین اسامی ذکور و اناث کشور در ۹ ماهه امسال به اسامی محمد و فاطمه نسبت داده شده بود، یادآور شد: علی و حسین و زهرار و مریم اسامی ذکور و اناث مرسوم کشور در سال جاری پس از اسامی فوق بودند.
وی با اعلام اینکه جمعیت کشور تا پایان ۹ ماهه نخست سال جاری ۷۲ میلیون و ۸۴۷ هزار و ۵۰ نفر بوده است، افزود: هم اکنون ۳۷ میلیون و ۸۹ هزار و ۲۶۲ نفر از این جمعیت مردان و ۳۵ میلیون و ۷۸۴ هزار و ۷۳۷ نفر را زنان تشکیل می دهند.
رئیس سازمان ثبت احوال کشور نرخ ولادت، وفات، ازدواج و طلاق را در ایران به ترتیب ۱٫۹، چهار دهم، ۱٫۳ و ۱٫۷ اعلام کرد و افزود: جمعیت مهاجر در کشور رشد چندانی نداشته است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.