جنگ تمام عیار چین علیه آلودگی

0

دولت چین برای مبازره با آلودگی هوا، تمام پروژه‌هایی که در شهر پکن در طول زمستان انجام می‌شوند را متوقف کرد.

جنگ تمام عیار چین علیه آلودگیبه گزارش ساخت و ساز؛ مقام‌های پکن کلیه پروژه‌های ساخت‌وساز را در طول زمستان لغو کرده‌اند. علت این تصمیم بهبود کیفیت هوای پایتخت چین به عنوان یکی از آلوده‌ترین شهرهای جهان است.

چین در چهارمین سال جنگ علیه آلودگی هوا و گردو غبار قرار دارد. جنگ علیه آلودگی مرکز ثقل بینشی است که برای از بین بردن آسیب‌های ناشی از دهه‌ها توسعه اقتصادی ساماندهی شده است. آسیب‌هایی که منشاء آن در آلودگی هوا و آلودگی فراگیر آب و خاک قرار دارد و موجب مرگ زودرس هزاران نفر در چین می‌شود.

جنگ تمام عیار چین علیه آلودگیدر مقایسه با سال‌های پیش، چین قوانین جدی‌تری برای مجراهای تولیدکننده آلودگی در نظر گرفته است. برای نمونه برای اولین بار کارهای ساخت‌وسازی مثل رنگ کرن و اسپری کردن در شرایطی معینی از میزان آلودگی هوا ممنوع است یا تغییراتی که در خیابان‌ها و پیاده‌روها برای جداسازی رفت‌وآمدهای صنعتی از آمدوشدهای معمولی ایجاد شده است.طرح جنگ با آلودگی در حال حاضر در شش محله هسته شهر پکن و ده محله تازه ساخت این شهر را در بر می‌گیرد. هرچند بعضی پروژه‌ها مانند راه‌آهن و فرودگاه و خانه‌های کم‌قیمت در صورت اخذ مجوز امکان ساخت‌وساز را خواهند داشت. بر این اساس گروه دولتی جنگ با آلودگی، نظارت بر تولید گردوغبار در پروژه‌ها و استفاده از ماشین‌آلات با تولید آلاینده‌های بالا را با شدت بیشتری دنبال خواهد کرد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.