حاکمیت ثبات بر بازار مسکن

0

سرعت کاهش قیمت واحد های مسکونی در پایان ۹ ماه نخست سال جاری کم شده و اکنون ثبات بر بازار حاکم است.
مصطفی قلی خسروی رییس اتحادیه مشاوران املاک کشور در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت : در نیمه نخست سال جاری ، کاهش ۳۵ تا ۴۰ درصدی قیمت واحد های مسکونی را نسبت به زمان مشابه سال ۱۳۸۷ تجربه کردیم که بی سابقه بود .
وی بااشاره به اینکه برخی افراد پیش بینی می کنند به دلیل کاهش ساخت و ساز احتمال بروز بحران در این بخش وجود دارد، افزود: بررسی تصادفی واحدهای صنفی مشاورین املاک از ۳۵ نقطه شهر تهران حاکی از وجود میانگین سه هزار واحد مسکونی ساخته شده و خالی است.
قلی خسروی خاطرنشان کرد: سازندگان واحدهای مسکونی جدید نسبت به احتکار این واحد ها اقدام کرده اند ، درحالی که حتی این خانه ها اجاره داده نمی شوند.
وی تاکید کرد: وضعیت فعلی بازار مسکن حاکی از آن است با اقدامهای صورت گرفته در قالب طرح مسکن مهر ، تا پایان امسال رشد قیمت در این بخش نخواهیم داشت .
قلی خسروی اضافه کرد: براساس پیشینه بازار، آذرماه هر سال دوره معامله واحد های مسکونی کلنگی است و امسال علیرغم انجام معاملات مربوطه ، تاثیر چندانی بر قیمت خانه را شاهد نبودیم .
وی اظهار امیدواری کرد: ثبات قیمت مسکن در بازار موجب خالی شدن عرصه سودجویان از این بخش شود و خریداران واقعی بتوانند نیاز خود را تامین کنند .
وزارت مسکن وشهرسازی در گزارشی که به تازگی در فصل نامه اقتصاد مسکن منتشر ساخت، اعلام کرد:در شش ماه نخست سال جاری شاخص قیمت مسکن در تهران و شاخص تورم با یکدیگر در رقم حدود ۲۲ درصد منطبق شدند .
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.