حداقل دستمزد کارگران چینی چقدر است؟

0
به گزارش Consbank، رشد فزاینده اقتصادی چین با جمعیت یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر هر روز باعث نگرانی بسیاری از کشورهای توسعه یافته همچون آمریکا شده است. چین امروز در حال تبدیل شدن به بازار کار جهانی است و به نظر می‌رسد هر روز حضور نیروی کار خارجی در این کشور افزایش پیدا کند. 
پیوستن سریع چین به سیستم تولید جهانی باعث شده تا ورود چین به بازارهای جهانی با موفقیت همراه شود. عرضه فراوان نیروی کار ارزان و مناسب به همراه نرخ رشد پس انداز و سرمایه بالا و سرمایه گذاری مستقیم که با خود فن آوری را می آورد عاملی شده تا  رشد اقتصادی این کشور هر روز با سرعت بیشتری باشد.
گزارش خبرنگار تسنیم حاکی است، در چین میانگین درآمد کارگران آنهم در شهرهای بزرگ حدود ۵۰۰ دلار است البته این نرخ در شهرهای دیگر متفاوت است اما در مجموع دستمزد یک کارگر در چین کمتر از ۲۰۰ دلار نیست. کارفرمایان چینی باید ۳۰ درصد حق بیمه پرداخت کنند این در حالی است که در ایران کارگران ۷ درصد از سهم حق بیمه را خودشان پرداخت می‌کنند و سهم حق بیمه کارفرمایان ۲۳ است. نیروی کار برای خارجی هایی که در چین فعالیت می‌کنند بسیار ارزان است و آنها بیشتر تمایل دارند در فعالیت های اقتصادی خود از نیروی انسانی چینی استفاده می‌کنند.
دستمزد کارمندان نیز در چین متفاوت است به نحوی که یک کارمند ساده در شانگهای حدود ۳ هزار یوان دستمزد می‌گیرد البته عموماً حقوق‌های بالای ۵هزار یوان برای رده‌های مدیریتی مختلف در چین پرداخت می‌شود. 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.