حدود شهر تهران؛ ۶۳۶ کیومتر مربع

0

مدیر کل شهرسازی و طرحهای شهری شهرداری تهران از مراحل پایانی فرآیند بررسی و ابلاغ طرح تفصیلی جدید شهر تهران خبر داد و گفت: این پروژه آماده ارسال به شورای شهر است که در صورت تصویب، حدود شهر تهران به مرزی با مساحتی ۶۳۶ کیومتر مربع محدود می شود.
به گزارش consbank به نقل ازخبرگزاری مهر، مجید پاکساز با بیان این مطلب گفت: براساس ابلاغ طرح جامع جدید به شهرداری تهران، اداره کل شهرسازی و طرح های شهری، بررسی و تدقیق محدوده شهر تهران در مقیاس یک دوهزارم را بر عهده گرفت.
وی با اشاره به سه هزار و ۵۰۰ ساعت کار کارشناسی در این زمینه، افزود: نتیجه این کار در قالب یک گزارش کامل تنظیم و همه موضوعات مانند حقوق مکتسبه، مسایل فنی، ابعاد مختلف حقوقی، مبحث حقوق شهروندی و صیانت از ارتفاعات شمالی تهران با مطالعات عمیق و کارشناسی و بررسی های مستمر میدانی با حساسیت و دقت دیده شد.
به گفته پاکساز، این اقدام اولین گام از آخرین مرحله فرایند بررسی و ابلاغ طرح تفصیلی جدید شهر تهران در مقیاس یک دوهزارم محسوب می شود.
مدیرکل شهرسازی و طرح های شهری ابراز امیدواری کرد تا پس از تصویب این طرح در شورای اسلامی شهر تهران، بلافاصله پروژه نشانه گذاری آغاز شده وموضوع برخورد با تخلفات درحریم شهر تهران ساماندهی شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.