حریم تهران ۵برابر می شود

0

در صورت تصویب شورای عالی شهرسازی حریم پایتخت از ۱۲۰۰ کیلومتر مربع به ۶ هزار کیلومتر مربع افزایش خواهد یافت.
به گزارش مهر، مهندس سید صباح الدین متقی مدیرکل اداره حریم شهرداری تهران با اشاره به تعاریف و تناقضاتی که در تقسیمات کشوری برای حریم پایتخت وجود دارد، گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی شهرسازی، حریم پایتخت در حال حاضر تعریف و در طرح جامع تهران پیش بینی و به ارگانهای مربوطه ابلاغ شده است.
وی با بیان اینکه حریم شهر تهران بر اساس تقسیمات کشوری حدود ۱۲۰۰ کیلومترمربع است، افزود: در صورت تصویب شورای عالی شهرسازی، حریم پایتخت در آینده به ۶ هزار کیلومترمربع افزایش خواهد یافت.
متقی گفت: در تقسیمات کشوری، حریم تهران با شهری دورافتاده یکسان و حتی مناسبات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی آن نیز مشابه هم دیده شده است.
وی با اشاره به اقدامات در دست انجام برای حریم پایتخت خاطرنشان کرد: بر همین اساس لیست افراد و ارگانهایی که به حریم تهران تجاوز کرده اند در چند روز آینده برای رسیدگی به مراجع مربوطه اعلام می شود.
مدیرکل اداره حریم شهرداری تهران گفت: به دلیل مشخص نبودن حریم پایتخت در حاشیه تهران شاهد بروز انواع ناهنجاریهای اجتماعی هستیم در صورتی که باید شرایط ویژه ای تعریف شود تا حریم پایتخت از گزند حوادث درامان بماند.
متقی نبود مدیریت یکپارچه را مهمترین مشکل در این زمینه دانست و گفت: برای رفع مشکلات موجود ابتدا باید بتوانیم ۱۲۰۰ کیلومتر مربع حریم فعلی را حفظ کرده و از ساخت و ساز در آن جلوگیری کنیم و سپس شرایطی فراهم شود تا با اجرای مصوبه شورای عالی شهرسازی حریم پایتخت از ناهنجاری های اجتماعی و تبعات آن حفظ شود.
به گفته وی، برای نگهداری و یکپارچگی حریم پایتخت باید همه ارگانها همکاری کنند به این محدوده کمتر تعرض شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.