حضور فعال گمرک ایران در اجلاس کمیته حسابرسی سازمان جهانی گمرک

0
به گزارش Consbank، بنابر خبر دریافتی، مسعود کرباسیان رییس کل گمرک ایران با کریستین فریز باخ دبیر اجرایی کمیسیون اقتصادی اروپایی سازمان ملل در مقر سازمان ملل ژنو در سوییس دیدار و گفت وگو کرد.
در این ملاقات کریستین فریز باخ با تبریک اجرای موفقیت آمیز فاز دو ای تیر (E_TIR)عنوان کرد : این اقدام نشان دهنده پیشرو بودن گمرک جمهوری اسلامی ایران است.
گفتنی است دبیر اجرایی کمیسیون اقتصادی اروپایی سازمان، خواستار ادامه همکاری نزدیک گمرک ایران و UNECE شد.
 همچنین کرباسیان رییس کل گمرک ایران هم با برشمردن ویژگی های ایران و قرار گرفتن در مسیر کریدورهای مهم منطقه ای بر عزم گمرک ایران در ایجاد تسهیلات با اجرای پنجره واحد و تبادل الکترونیکی اطلاعات با هدف بسط و توسعه ترانزیت در منطقه تاکید کرد.
در پایان کرباسیان موفیقت پروژه ای تیر در گمرک جمهوری اسلامی ایران و آمادگی برای اجرای آن با سایر کشورها را مورد تاکید قرارداد و خواستار ادامه همکاری با UNECE شد.
حضور فعال گمرک ایران در اجلاس کمیته حسابرسی سازمان جهانی گمرک
لازم به ذکر است رییس کمیته حسابرسی سازمان جهانی گمرک ، گمرک نروژ بوده و گمرک ایران به عنوان نماینده کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه در این اجلاس برای بررسی عملکرد مدیریتی سازمان جهانی گمرک حضور یافت. تعداد ۱۲ کشور از طرف مجموع ۱۸۰ کشور عضو سازمان در این اجلاس نحوه اجرای طرح استراتژیک سه ساله و میزان موفقیت آن سازمان در ارتباط با برخورد و کمک به حل چالش های گمرکات را ارزیابی و حسابرسی می کنند.
بررسی و مرور فعالیت های سال گذشته میلادی و صدور توصیه های این کمیته به دبیرکل سازمان جهت اجرا در سال جاری از وظایف این کمیته است که اهرمی تاثیر گذار بر این سازمان و مقامات آن محسوب می گردد. توصیه ها و نظرات گمرک ایران در مورد کاهش ریسک های چالشی که سازمان جهانی گمرک با آنها روبروست، گمرک ایران را به عضوی موثر و مهم در منطقه آسیا و اقیانوسیه تبدیل نموده است.
گمرک ایران برای بهبود عملکرد سازمان جهانی گمرک پیشنهاداتی در مورد شاخص های کلیدی عملکرد در طرح استراتژیک سازمان در زمینه فعالان اقتصادی مجاز ، پیگیری اجرای صحیح کنوانسیون ها توسط گمرکات کشورها به ویژه کنوانسیون کیوتو تجدید نظر شده ، بهبود سیاست ارتباطات ، ساختار کمیته های تخصصی به ویژه کمیته فناوری اطلاعات، رتبه بندی گمرکات کشورها، و ارتقاء امنیت فناوری اطلاعات سازمان جهانی گمرک مطرح نمود که مورد استقبال اعضای کمیته حسابرسی و معاون سازمان جهانی گمرک قرار گرفت.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.