حقوق کارکنان دولت تا ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان از پرداخت مالیات معاف شد

0
به گزارش Consbank، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بنابر خبر دریافتی، براساس ماده (۸۴) قانون مالیات‌های مستقیم، میزان معافیت مالیات بر درآمد سالانه مشمولان مالیات حقوق از یک یا چند منبع هر ساله در قانون بودجه سنواتی مشخص می‌شود.
بر اساس این بند، سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۳. ۱۲. ۱۳۶۶و اصلاحات بعدی آن در سال ۱۳۹۶ مبلغ ۲۴۰ میلیون ریال و برای سایرین ۱۸۰ میلیون ریال در سال تعیین شد.
این در حالی است که در لایحه بودجه ۱۳۹۶ تبصره ۶ تأکید داشت که حقوق کارکنان دولت تا سقف یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از پرداخت مالیات معاف است که در مجموع دریافت ۱۸ میلیون تومانی یک کارمند طی ۱۲ ماه در سال ۱۳۹۶ مشمول مالیات نمی‌شد و از رقم یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در هر ماه بود که باید تا ۱۰ درصد برای مشمولان مالیات کسر می‌شد.
اما در جریان بررسی لایحه بودجه سال آینده در صحن علنی مجلس امروز  – شنبه  – نمایندگان رسما مصوب کردند که سقف معافیت ۵۰۰ هزار تومان دیگر افزایش یابد، بنابراین میزان آن را از یک میلیون و ۵۰۰ تومان در هر ماه که در لایحه پیشنهاد شده بود به دو میلیون تومان افزایش یافت.
با این مصوبه و رشد ۵۰۰ هزار تومانی سقف معافیت در مجموع معافیت سالانه از ۱۸ به ۲۴ میلیون افزایش یافته که رقمی حدود شش میلیون تومان اضافه را در بر می‌گیرد.
با پیشنهاد دولت، حقوق کارکنان دولت در سال آینده تا ۱۰ درصد نیز نسبت به پایه سال جاری افزایش می‌یابد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.