خاک غزه سرطان‌زا است

0

شماری از کارشناسان محیط زیست در کنفرانسی در ایتالیا اعلام کردند که خاک نوار غزه به دلیل اصابت بمب‌های اسرائیل سمی و سرطان‌زا شده است.
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، پژوهشگران و کارشناسان ایتالیایی در کنفرانسی در این کشور اعلام کردند که خاک نوار غزه حاوی فلزات سمی و مواد سرطانی است.
این کارشناسان در کنفرانسی خبری پس از سمیناری در ایتالیا در این خصوص اعلام کردند که سمی شدن خاک غزه بر اثر بمب‌ها و سلاح‌هایی است که رژیم اسرائیل در تهاجم اخیر خود به غزه به کار برده است.
اسرائیل از ۲۷ دسامبر سال گذشته به مدت ۲۲ روز از زمین، آسمان و دریا به نوار غزه حمله کرد و در این حملات با به کار بردن سلاح‌های ممنوعه مانند بمب‌های فسفری، بیش از هزار و ۴۰۰ فلسطینی را کشت.
کارشناسان حاضر در این سمینار با هشدار درباره وضعیت سلامتی مردم غزه خواستار آزمایش خاک غزه در مناطقی شدند که بمباران صهیونیستی در آنجا انجام شده است.
پروفسور “پاولا ماندوکا ” کارشناس ژنتیک و عضو مرکز ملی پژوهش‌های رم در این خصوص تاکید کرد که گروه کارشناسان با هماهنگی با سازمان‌های دیگر بهداشت جهانی به چنین نتایجی رسیدند.
همچنین دکتر “موریسو باربیری ” گفت که مواد سمی که [در غزه] پیدا شده است موادی مانند “مولپدیوم ” و “کادمیوم ” است که سرطان‌زا هستند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.