خانه‌های مقوایی در قلب طبیعت

0

خانه‌های مقوایی در قلب طبیعت

خانه‌های مقوایی در قلب طبیعت شرکت فیکشن فکتوری (fiction factory)  برای اولین بار وارد حوزه‌ای جدید در طراحی و ساخت شده و خانه‌ای کوچک و مقوایی ساخته ‌است. نام این محصول جدید ویکل‌هاوس (wikkelhouse) است و در ساخت آن از کارتون مقوای تقویت‌شده به‌عنوان ماده اصلی استفاده شده ‌است. در تهیه ماده اصلی این سازه، ۲۴لایه از کارتون مقوا روی هم قرار گرفته و برای ساخت سازه آماده می‌شود. به‌همین خاطر چنین نامی برای آن در نظر گرفته شده ‌است چون به‌نوعی می‌توان آن را در زبان انگلیسی به‌صورت «خانه بسته‌بندی» ترجمه کرد. البته این محصول یک نما و بخش‌بندی واحد ندارد و می‌توان براساس نیاز و تعداد افرادی که از آن استفاده می‌کنند تغییرات لازم را ایجاد کرد و از نظر اندازه سازه و ویژگی‌های داخلی، خانه‌ای منحصربه‌فرد ساخت.

خانه‌های مقوایی در قلب طبیعت کارخانه فیکشن فکتوری در آمستردام هلند بخش‌های مختلف این سازه را تولید و منتقل می‌کند و مشتریان در هلند، بلژیک، فرانسه، آلمان، بریتانیا و دانمارک می‌توانند نسبت به‌خرید ویکل‌هاوس اقدام کنند. وقتی تکه‌های مختلف سازه به مقصد رسید، تیمی از افراد می‌توانند تنها طی یک روز کل سازه را آماده بهره‌برداری کنند. هرکدام از بخش‌های سازه تنها ۵۰۰کیلو وزن دارد. در ضمن هیچ پایه‌ای لازم نیست و این سازه روی زمین ساخته می‌شود. در بخش خارجی ویکل‌هاوس از فویل ضدآب و پنل‌های چوبی استفاده می‌شود تا شرایط آب‌وهوایی مختلف به داخل سازه نفوذ نکرده آسیب نزند.

نمونه‌های مختلف ویکل‌هاوس با موفقیت تمام در بخش‌های مختلف جهان اعم از شهری و روستایی نصب شده‌ است. به‌عنوان مثال یک نمونه از آن در منطقه حفاظت‌شده طبیعی امبر لیکس لندن در نزدیکی شهر نصب شده ‌است. از نمونه‌های شهری هم می‌توان به دفتر مشاور املاک او‌وی‌جی (OVG) در آمستردام و یک خانه ساحلی در بندر روتردام اشاره کرد. همچنین تیمی از شرکت فیکشن فکتوری به لندن اعزام شد و نمونه‌ای سبک از این سازه را روی پشت‌بام یک انبار قدیمی زغال‌سنگ در منطقه هاکستون داکس لندن نصب کرد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.