خانه های احداثی برای کپرنشینان نیم قرن دوام دارد

0

معاون بنیاد مسکن استان کرمان اعلام کرد: براساس برنامه ریزی صورت گرفته واحد های احداثی برای کپرنشینان در سطح این استان حداقل نیم قرن دوام خواهد داشت و در برابر سوانح نیز مقاوم است.
علیرضا محمد جعفری در گفت و گو با ایرنا، تصریح کرد: یک واحد کپر عمری حداکثر سه تا چهار سال و مصالح مورد مصرف آن در برابر سیل پایداری ندارد و در صورت بروز آتش سوزی کاملا از بین می رود.
وی زیربنای مفید واحدهای احداثی برای کپرنشینان استان کرمان را ۴۳ مترمربع اعلام کرد و گفت: این رقم با مبلغ ۷۵ میلیون ریال تسهیلات بانکی این واحدها همخوانی دارد.
این مقام مسئول گفت: استفاده از واحدهای مسکونی با اسکلت بتنی از سوی مردم مورد
استقبال قرار گرفته و علاوه برآن اسکلت فلزی با استفاده از پیچ و مهره از دیگر سازه های مورد استفاده در مناطق کپرنشین است.
وی یادآور شد: سال ۱۳۸۶ دامنه قیمت هر مترمربع ساخت و ساز اسکلت فلزی با پیچ و مهره از ۱۶ تا ۲۴ میلیون ریال بود که در واحدهای مسکونی با مساحت ۴۳ مترمربع هزینه می شد، اما اکنون برای ساخت خانه های ۸۵ مترمربعی هزینه هر مترمربع ساخت اسکلت فلزی با پیچ و مهره ۲۴ میلیون ریال است.
محمد جعفری، تصریح کرد: پیش بینی می شود سال آینده ساخت واحدهای مسکونی ویژه کپرنشینان به اتمام برسد و در نهایت سال ۱۳۹۰ زمان اسکان است که کل کار در این بخش پایان خواهد یافت.
وی گفت: بنیاد مسکن برنامه ساخت وساز برای سه استان جنوبی کشور که دارای سکنه کپرنشین هستند با حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی پیش بینی کرده و از بین استانهای کرمان، سیستان وبلوچستان و هرمزگان، کرمان حدود ۵۵ درصد کپرنشینان را درخود جای داده است.
محمدجعفری اضافه کرد: همکاری خوب بانک مسکن سبب شده تا کپرنشینان با کمترین مشکل بتوانند تسهیلات مربوطه را جذب کنند و نمایندگان بانک ضمن حضور در محل کپر افراد کارهای اداری لازم را انجام دادند و براساس اطلاعات موجود از نیمه دوم سال جاری تا هفته نخست دی ماه جاری بالغ بر ۴۲ میلیارد ریال برای کپرنشینان اختصاص یافته است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.