اولین پروژه ساخت خانه بتنی با استفاده از پرینت سه بعدی در هلند

0
ساخت خانه با پرینت سه بعدی

 

شهر Eindhoven در هلند میزبان پروژه ساخت خانه با استفاده از پرینت سه بعدی بتن می باشد. این پروژه با ساخت ۵ خانه در سال جاری آغاز خواهد شد. این واحدها با همکاری  تیمی از دانشگاه صنعتی Eindhoven ساخته شده و پس از تکمیل توسط یک شرکت املاک و مستغلات خریداری خواهند شد.

اولین خانه، یک واحد یک طبقه با سه اتاق به مساحت ۹۵ مترمربع خواهد بود. شکل نامنظم ساختمان ها مانند بلوک های نامنظمی در فضای سبز قرار گرفته که این انعطاف پذیری را مدیون پرینت سه بعدی می باشد.

رویکرد مرحله ای ساخت و ساز اجازه می دهد تا تجربیات ساخت خانه اول برای مراحل بعدی ساخت مورد استفاده قرار گیرد. اجزای خانه اول در دانشگاه پرینت خواهد شد، با این هدف که خانه پنجم را به طور کامل ساخته شده به محل مورد نظر انتقال دهند.

پرینت سه بعدی

این طرح نشان دهنده تاثیر بالقوه بتن حاصل از پرینت سه بعدی بر صنعت ساخت و ساز می باشد که قابلیت ساخت و ساز به هر شکل با تنوع ویژگی ها و رنگ ها در عناصر یک ساختمان را دارا می باشد. این فرآیند با کاهش سیمان و کاهش میزان انتشار CO2 تاثیرات مخرب زیست محیطی را کاهش خواهد داد.

این پروژه آخرین تجربه پرینت سه بعدی در دانشگاه صنعتی Eindhoven می باشد و پیش از این اولین پل بتنی جهان در سال ۲۰۱۷ساخته شده بود. در آمستردام هلند نیز اولین پل فلزی با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی ساخته شده بود.

انتظار می رود اولین خانه تا اواسط سال ۲۰۱۹ آماده سکونت باشد. برای اجرای این طرح دانشگاه صنعتی Eindhoven با شهرداری Eindhoven، پیمانکاری Van Wijnen، مدیر املاک و مستغلات Vesteda، شرکت مصالح ساختمانی Saint Gobain-Weber Beamix و شرکت مهندسی witteveen+Bos همکاری کرده است.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.