خرید طرح ترافیک روزانه با تلفن همراه امکان‌پذیر شد

0
خرید طرح ترافیک روزانهبه گزارش Consbank، علیرضا سانیانی، معاون پرداخت‌های نوین سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با اعلام این خبر اظهار کرد: در حال حاضر در مبادی ورود به طرح (مکان‌هایی که در سال گذشته کارت‌های اعتباری فروخته می‌شد) نیروهایی مستقر شده‌اند که فقط برگه راهنمای استفاده از این سامانه را در اختیار شهروندان قرار می‌دهند.
 
وی افزود: این افراد صرفاً برای راهنمایی متقاضیان حضور دارند و هیچ‌گونه دسترسی برای خرید آرم ندارند. لذا از شهروندان عزیز خواهشمند است از پرداخت هرگونه وجه به آن‌ها یا هر فرد دیگری خودداری کنند. همچنین رانندگان عزیز در نظر داشته باشند که شماره کارت یا رمز دوم خود را به هیچ وجه در اختیار دیگران قرار ندهند.
 
شایان ذکر است چنانچه شهروندی شماره پلاک خود را اشتباه ثبت کرده باشد با تماس شماره پشتیبانی و پاسخگویی «ندای ترافیک» ۸۷۵۰۰ امکان تغییر پلاک و تصحیح اشتباه را خواهد داشت. این مرکز آمادگی ارائه خدمات پشتیبانی یا راهنمایی شهروندان را دارد.
 
روال تهیه آرم طرح ترافیک روزانه به شرح زیر است:
 
۱)     #۱۳۷* را شماره‌گیری کنید.
۲)     با وارد نمودن عدد ۳ به منوی “حمل‌ونقل” وارد شوید.
۳)     با وارد نمودن عدد ۱ به منوی”طرح ترافیک روزانه” وارد شوید.
۴)     کد مربوط به ساعت ورود به محدوده طرح ترافیک را وارد کنید. (برای قبل از ساعت ده صبح عدد ۱ و برای بعد از ساعت ده صبح عدد ۲ را وارد کنید)
۵)   در صورتی که قبلاً طرح ترافیک روزانه خریده باشید، لیست شماره پلاک‌های خودرو نمایش داده می‌شوند و می‌‏توانید شماره پلاک مدنظر را انتخاب کنید در غیر این‌صورت گزینه پلاک جدید را انتخاب کرده و مراحل زیر را طی کنید:
الف) شماره دو رقم سمت راست پلاک (ایران) را وارد کنید.
ب) دو رقم سمت چپ پلاک را وارد نمایید.
ج) معادل عدد حرف پلاک را با استفاده از جدول راهنمای زیر وارد نمایید.
 
جدول معادل‌سازی حروف پلاک
 
د)  سه رقم عدد بعد از حرف پلاک را وارد نمایید.
۶) در صورتی که قبلاً طرح ترافیک روزانه خریده باشید، لیست شماره کارت‌های بانکی نمایش داده می‌شوند و می‏‌توانید شماره کارت بانکی مدنظر را انتخاب نمایید در غیر این صورت گزینه شماره کارت جدید را انتخاب نمایید.
۷) رمز دوم کارت بانکی خود را وارد نمایید.
 
چنانچه عملیات با موفقیت انجام شود، کد پیگیری خرید طرح ترافیک روزانه نمایش داده شده و همچنین یک پیام کوتاه از سرشماره ۱۳۷۰۰۰۰۰ ارسال می‌گردد.
 
شهروندان به این مسئله توجه داشته باشند که زبان صفحه کلید موبایل در تمام طول فرآیند درخواست باید انگلیسی باشد. همچنین درخواست خرید طرح ترافیک روزانه از ساعت ۰۰:۰۰ بامداد تا ۱۷:۰۰ بعدازظهر همان روز امکان‌پذیر است.
 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.