خرید و فروش پارکینگ قانونی است

0

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با تاکید بر الزام تامین پارکینگ در ساختمانها با کاربریهای مختلف گفت: بر اساس طرح جامع جدید شهر تهران انتقال سند پارکینگ در چارچوب قانون بلامانع است.
به گزارش consbank به نقل از مهر، هیربد معصومی افزود: بر اساس قانون مصوب طرح جامع شهر تهران تامین همه پارکینگهای مورد نیاز درتمام کاربریها برای تمامی ساختمانها در همان ساختمان و یا در پارکینگهای مشاع با فاصله حداکثر۲۵۰ متر الزامی است.
وی تصریح کرد: بر مبنای دستورالعمل سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تفکیک املاک با کاربری پارکینگ به پارکینگهای متعدد و نقل و انتقال هر یک از سندهای آن برابر با گواهی پایان کارشهرداری بلامانع است.
معصومی خاطرنشان کرد: مالکانی که فاقد پارکینگ کافی به ازای هرساختمان هستند ترجیحا باید حداکثر تا شعاع ۲۵۰ متری ملک خود برای تامین پارکینگ اقدام کنند. در غیر این صورت با پرداخت بهای کسری پارکینگ از سوی مالکان شهرداری موظف می شود با مشارکت شهروندان نسبت به احداث پارکینگ عمومی در نقاط مورد نیاز اقدام و یا بخش خصوصی را ترغیب به سرمایه گذاری در این بخش کند.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران همچنین درباره تامین پارکینگ واحدهای تجاری و اداری تصریح کرد: با توجه به بررسی و برنامه ریزیهای صورت گرفته براساس سند توسعه شهر تهران، در طرح جدید پیشنهاد شده برای واحدهای تجاری به ازای هر ۱۰۰ مترمربع بنای مفید بین ۸ تا ۱۰ واحد پارکینگ و درواحدهای با کاربری اداری ۴ تا ۵ پارکینگ تامین شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.