خطر گرم کردن خانه با فضولات حیوانی!

0

بررسی ها و مطالعات اخیر نشان می دهند در حال حاضر شایع ترین سرطان در دستگاه گوارش سرطان معده است و در میان استان های کشور نیز در استان اردبیل و پس از آن استان گیلان بیشتر دیده می شود.
به گزارش  ConsBank به نقل از ایسنا، دکتر ناصر ابراهیمی دریانی، فوق تخصص بیماری های گوارش و کبد گفت: در حال حاضر سرطان معده نسبت به سال های قبل شایع تر است و استعمال مواد مخدر می تواند از جمله عوامل قطعی در ایجاد این بیماری باشد. وی در ادامه کشیدن تریاک را از جمله فاکتورهای قطعی در ایجاد این کانسر(سرطان) دانست و افزود: در جوامعی که فقر اقتصادی وجود داشته باشد به علت مصرف زیاد غذای مانده و در نتیجه ورود نیتروزامین غذای مانده در بدن احتمال بروز سرطان معده بیشتر خواهد بود.
دکتر دریانی، گرم کردن خانه ها با استفاده از فضولات حیوانی که در روستاهای زیادی انجام می‌شود را از دیگر فاکتورهای موثر بر ایجاد این بیماری دانست و یادآور شد: هنگام استفاده از این مواد برای گرم کردن اتاق از آنها هیدروکربنی آزاد می‌شود که برای سلامت انسان مضر بوده و در نهایت سرطان زا می باشند.
وی تصریح کرد: ژنتیک و سابقه فامیلی، پولیپ بزرگ معده و ورود میکروب هلیکو باکتر پیلوری به بدن از دیگر عوامل ایجاد کننده سرطان معده می باشند بنابراین با توجه به ازدیاد فاکتورهای خطر این بیماری مصرف میوه و سبزی های تازه که به خاطر وجود آنتی اکسیدان ها خطر ابتلا به کانسر را کاهش می دهد به همه افراد به خصوص افراد مستعد سرطان توصیه می شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.