خلاقانه ترین پارکینگ های جهان

0

در این مطلب با خلاقانه ترین پارکینگ های جهان و طراحی منحصر بفرد آنها آشنا خواهید شد.

۱-(Brisbane Airport Kinetic Parking (Australia

خلاقانه ترین پارکینگ های جهان

این پارکینگ توسط هنرمند آمریکایی Ned Kahn طراحی شده است. این پارکینگ ۸ طبقه دارد و نمای خارجی آن از پنل های آلومینیومی معلق ساخته شده است که هنگام وزیدن باد، حالت مواجی پیدا می کنند. این طراحی نوآورانه، موجب تهویه طبیعی هوای داخل پارکینگ می شود.

۲-(Victoria Gate Multi Storey (Leeds, UK

خلاقانه ترین پارکینگ های جهان

این پارکینگ درخشان در حوالی مرکز خرید Victoria Gate واقع در شهر لیدز ساخته شده است و معماری آن از تاریخچه این شهر الهام گرفته است. ورقه های آلومینیومی با پیچ و تابی که دارند و به واسطه سایه ای که بر روی آنها می افتد، الگوی مشبک موربی را ایجاد می کنند و یکی از خلاقانه ترین پارکینگ های جهان می باشد.

۳-(Garagenatelier Car Park (Herdern, Switzerland

خلاقانه ترین پارکینگ های جهان

این پارکینگ منحصر بفرد توسط یک شرکت سوئیسی و معماری به نام Peter Kunz طراحی شده است و تنها برای ۸ ماشین ظرفیت دارد. این مکعب های بتنی در شیب کوهپایه قرار گرفته اند و ترکیب زیبایی از کنار هم قرار گرفتن ساختار بتنی هندسی و طبیعت ایجاد شده است.

۴-(Cliniques Universitaires Saint Luc (Belgium

خلاقانه ترین پارکینگ های جهان

خلاقانه ترین پارکینگ های جهان

این پارکینگ در کنار یک بیمارستان برای افرادی که برای ملاقات بیماران می آیند، ساخته شده است. ساختار دیوارهای پارکینگ به صورتی است که روشنایی داخل ساختمان را تأمین می کند، حتی طبقه زیرین با ظرفیت ۹۸۵ ماشین، از تهویه کافی برخوردار است.

۵-(AZ Sint-Lucas Car Park (Ghent, Belgium

خلاقانه ترین پارکینگ های جهان

این پارکینگ که به صورت باز طراحی شده است، دارای نرده های فلزی سفید رنگی می باشد که بر روی آنها سوراخ های هندسی کوچکی قرار دارد. وجود گل های بومی روی سطوح مختلف به ایجاد شور و نشاط در فضای پارکینگ کمک می کند.

۶-(Quick Parking Morelli Car Park (Naples, Italy

خلاقانه ترین پارکینگ های جهان

این پارکینگ در مرکز شهر ناپل، نزدیک به جاذبه توریستی قرار گرفته است. این پارکینگ درون یک غار با یک تونل تاریخی ، ساخته شده است و دو بخش مختلف شهر را به هم متصل می کند. این پارکینگ در هفت سطح ساخته شده است و از طریق سه تونل قابل دسترسی است.

۷-(۲KM3 at Saint Gervais (Mont Blanc, France

خلاقانه ترین پارکینگ های جهان

این پارکینگ زیرزمینی با تفاوت های چشمگیر، به عنوان یکی از هنرهای معاصر شناخته شده است و همچنین یکی از خلاقانه ترین پارکینگ های جهان می باشد.

۸-(Sinking Ship Multi Storey (Seattle, USA

خلاقانه ترین پارکینگ های جهان

شکل منحصر بفرد این پارکینگ به صورتی است که کشتی غرق شده نام گرفته است. این گاراژ ۴ طبقه بخشی از یک مجتمع در دهه ۶۰ می باشد و در همسایگی برج Smith و هتل Seattle سابق قرار دارد.

۹-(RAI Convention Centre (Amsterdam

خلاقانه ترین پارکینگ های جهان

این پارکینگ با ظرفیت ۱۰۰۰ ماشین، دارای فضایی انعطاف پذیر برای نمایشگاه ها و گردهمایی ها می باشد. یک جفت ساختمان با ارتفاع ۳۰ متر به صورت شیب دار و مارپیچی طراحی شده است و LEDهای آبی رنگی در لبه های منحنی وار ساختمان قرار دارد.

۱۰-(Al Jahra Court Automatic Parking (Kuwait

خلاقانه ترین پارکینگ های جهان

این پارکینگ با ظرفیت ۲،۳۱۴ ماشین، به عنوان بزرگترین پارکینگ اتوماتیک دنیا رکورد گینس را به نام خود ثبت کرده است. جای پارک ماشین ها به وسیله سیستم های پارک روباتیک طراحی شده است و تنها یک سوم فضای یک پارکینگ نرمال را اشغال می کند و زمان بازیایی خودرو حدود ۱۷۷ ثانیه است. این پارکینگ یکی از خلاقانه ترین پارکینگ های جهان می باشد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.