چندین روش خلاقانه برای چیدمان کتاب ها

0
چیدمان کتاب ها

 

با وجودی که امروزه اکثر افراد بیشتر به سمت کتاب های الکترونیکی روی آورده اند، اما همچنان کتاب ها بخش بزرگی از زندگی ما هستند و چگونگی نگهداری و چیدمان کتاب ها به عنوان مجموعه ای در حال رشد، می تواند مسئله ای پیچیده باشد. یک راه حل واضح و آشکار، تهیه قفسه کتاب می باشد. اما چگونگی قفسه کتاب نیز ممکن است مسئله ای باشد که تصمیم گیری در مورد آن برای شما راحت نباشد.

بهتر است به جای اینکه صرفاً به دنبال جایی برای نگهداری کتاب باشیم، به عنوان یک فرصت برای داشتن یک دکوراسیون زیباتر در فضای خانه به این مسئله نگاه کنیم. در این مطلب با چند روش برای چیدمان کتاب ها و داشتن یک دکوراسیون زیباتر آشنا می شویم.

 

چیدمان بر اساس رنگ

چیدمان کتاب ها با توجه به رنگ کتاب ها

یکی از راههای رایج چیدن کتاب ها، مرتب کردن آنها بر اساس رنگ جلد کتاب ها می باشد. درشکل بالا، کتاب ها رنگین کمانی زیبا را ایجاد کرده اند. با استفاده از این روش، هم نمای رنگی زیبایی در فضای اتاق ایجاد می شود، هم یک کنتراست بصری زیبا ایجاد می شود.

شما می توانید این روش را در یک قفسه طبقه بندی شده بکار گیرید و یا در یک قفسه بلند، رنگین کمان زیبایی را ایجاد نمایید.

 

استفاده از دیگر وسایل تزئینی در کنار کتاب ها

چیدمان کتاب ها و استفاده از وسایل تزئینی

می توانید از ترکیبی از عکس ها، آثار هنری، گلدان ها و یا هر چیزی که در طی سال ها جمع آوری کرده اید، در کنار کتاب ها استفاده کنید. این استراتژی، حالتی سنتی در فضای اتاق شما ایجاد می کند.

شما مجبور نیستید کتاب هایتان را به طور منظم و معمولی در کنار هم بچینید، بلکه با ایجاد بی نظمی و قرار دادن اشیای تزئینی فضایی خلاقانه تر ایجاد کنید. مثلاً یک عکس بین ردیف کتاب ها قرار دهید و یا یک کاسه کریستال بالای یک دسته از کتاب ها قرار دهید.

 

چیدمان کتاب ها به صورت تصادفی و هدفمندانه

چیدمان کتاب ها

از کتاب هایتان یک برج سر به آسمان کشیده بسازید تا فضای جالبی را در اتاقتان ایجاد کنید. می توانید یک گلدان و یا یک عکس در بالای این برج قرار دهید. می توانید یک پایه ثابت در نظر گرفته و کتاب ها را روی آن قرار دهید.

همچنین می توانید بالای پرده ها، قفسه هایی ایجاد کرده و کتاب ها را روی آنها قرار دهید.

 

قفسه بندی خلاقانه

چیدمان کتاب ها

برای علاقمندان به کتاب، استفاده از فضای موجود و قفسه بندی بهترین راه می باشد. راحت باشید تا بتوانید خلاقانه کتاب هایتان را قفسه بندی کنید. می توانید این قفسه بندی را در درگاه، زیر راه پله یا هر جای دیگری بسازید. این روش بهترین راه برای نگهداری کتاب ها بدون اشغال کردن فضا می باشد.

 

استفاده از قفسه های شناور

استفاده از قفسه های شناور در چیدمان کتاب ها

می توانید با استفاده از قفسه هایی با طول متفاوت و یا یکسان، به طور متقارن و یا نامتقارن، به دلخواه فضایی مدرن را ایجاد کنید و در جاهایی که به علت قفسه های کوتاهتر فضای بازتری وجود دارد از وسائل تزئینی استفاده نمایید. شما می توانید از این قفسه ها در هر جایی که احساس می کنید فضای خالی روی دیوار وجود دارد، استفاده کنید.

 

فراتر از قفسه بندی به چیدمان کتاب ها فکر کنید

چیدمان کتاب ها

ایجاد قفسه بندی و چیدن کتاب ها در آنها تنها راه ممکن نیست. عکس بالا نشان می دهد که شما می توانید کتاب هایتان را در یک واگن قرمز کوچک در کنار اتاقتان قرار دهید. می توانید کتاب ها را در سبد های چوبی یا سبدهای کتانی قرار دهید. صرفاً به دنبال جایی برای نگهداری کتاب هایتان نباشید، بلکه به کتاب ها به عنوان بخشی از دکور اتاقتان نگاه کنید و با توجه به فضای اتاقتان و امکاناتی که دارید، ایده پردازی کنید و راهی برای چیدمانی نو و خلاقانه برای کتاب هایتان بیابید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.