خوزستان ۶ بار لرزید‌

0

مدیرکل مرکز مدیریت بحران خوزستان گفت: شش زمین لرزه در دو روز خوزستان را لرزاند.
به گزارش consbank به نقل از فارس، شاپور رستمی با بیان اینکه در روزهای ۳۰ بهمن و یکم اسفند شش زمین لرزه در خوزستان اتفاق افتاد، اظهار داشت: این زمین لرزه‌ها در فاصله بین لیکک و جایزان از توابع امیدیه و همچنین در بهبهان به وقوع پیوست.
وی افزود: بر اساس گزارشات دریافتی، خسارت و تلفاتی در مناطق روستایی و شهری واقع نشد اما مردم به شدت از زمین لرزه‌ها دچار وحشت شدند.
رستمی اظهار داشت: بیشترین زمین لرزه با شدت ۴٫۶ درجه در مقیاس ریشتر و کمترین آنها با شدت ۱٫۹ درجه در مقیاس ریشتر اتفاق افتاد.
وی با بیان اینکه چهار مورد از زمین لرزه‌ها در مرز بین خوزستان و کهگیلویه در فاصله لیکک و جایزان به وقوع پیوست، افزود: شدت این زمین لرزه‌ها ۳٫۷، ۱٫۹، ۴٫۴ و ۳٫۴ درجه در مقیاس ریشتر گزارش شده است.
خوزستان جزو پنج استان حادثه‌خیز کشور است که بیشترین بلایای جوی در این استان از لحاظ تعداد، وقوع زلزله، از لحاظ میزان وسعت و میزان خسارت، سیل و خشکسالی و از لحاظ میزان تلفات انسانی صاعقه یا رعد وبرق است.
از ۴۳ حادثه غیرمترقبه در دنیا ۳۳ حادثه در کشور و ۲۱ نوع در خوزستان یعنی تقریبا نیمی از حوادث غیرمترقبه در جهان و دوسوم حوادث غیرمترقبه کشور درخوزستان اتفاق می‌افتند.
پیش از این نیز در یک روز ۱۵ زمین لرزه اندیمشک را لرزاند و موجب وحشت و نگرانی مردم این شهرستان به مدت چند روز شد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.