درآمد‌های شهرداری تهران کجا هزینه می‌شود؟

0

۲۲ درصد از درآمدهای پایدار شهرداری در سال۸۸ از محل پرداخت عوارض بوده است که نشان از اعتماد شهروندان به مدیریت شهری است و این حق مردم است که بدانند درآمدها کجا و چگونه هزینه می‌شود.
حسین محمد پورزرندی، معاون مالی و اداری شهرداری تهران، در پیامی در سومین مراسم قرعه‌کشی عوارض نوسازی، کسب و پیشه و بهای مدیریت پسماند با بیان مطلب فوق افزود: در کلان شهرهای ایران و به ویژه در تهران ۷۵ تا ۸۰ درصد درآمدهای شهرداری از راه فروش پروانه و ساخت و ساز تامین می‌شود.
وی با اشاره به اینکه موفقیت شهری در تبیین حس مسوولیت شهروندی و انگیزش شهروندان برای مشارکت در امور محقق می‌شود، توضیح داد: در سال‌های اخیر به دلیل فقدان منابع مالی مناسب و ضرورت خدمات رسانی، بخش عمده درآمد شهرداری از طریق فروش تراکم بوده است که از زمره درآمدهای پایدار است و این در حالی است که اگر مدیریت شهری بخواهد در چارچوب اصول توسعه پایدار حرکت کند باید متکی به درآمدهای پایدار باشد.
پورزرندی با اشاره به برگزاری دو دوره گذشته اهدای جوایز به شهروندان خوش حساب گفت: جوایز این دوره نیز اواخر بهمن یا اسفند در مراسمی به شهروندان اهدا می‌شود و آنچه مهم است آن است که شهروندان بدانند پرداخت به موقع عوارض، می‌تواند به مدیریت شهری برای ایجاد شهری زیبا و پویا فرصت بهتری بدهد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.