درخواست حذف خوشه‌بندی یارانه‌ای

0

افزایش نگرانی‌ها و نارضایتی‌های عمومی نسبت به نحوه کارشناسی خوشه‌بندی‌های اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران، واکنش رسمی مقامات دولتی را به همراه داشت.
به گونه‌ای که یک مقام وزارت رفاه از تخصیص یارانه نقدی به همه مردم بدون توجه به اینکه در کدام خوشه قرار گرفته‌اند، خبر داد و همزمان وزیر امور اقتصادی و دارایی در واکنش به این نگرانی‌ها از مردم خواست که به هیچ وجه در این باره نگران نباشند؛ چرا که رسما رییس‌جمهور، مسوولیت اصلی کار را بر عهده گرفته و در هفته گذشته در کنار گروه تخصصی به جزئیات بحث وارد شده است.
همزمان با اطلاع برخی خانوارها از وضعیت خوشه‌بندی خود و نیز افزایش اعتراض‌ها به نحوه این خوشه‌بندی‌ها، نمایندگان مجلس نیز نسبت به این وضعیت اعلام نارضایتی کرده‌اند.
در همین زمینه نماینده نیشابور در مجلس دیروز با انتقاد از اظهارات نا هماهنگ بین مسوولان پیرامون هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: طرح ۳ خوشه‌ای که از سوی دولت ارائه شده، بسیار مبهم و دارای تناقضات است، با شرایط جامعه امروز منطبق نیست و نارضایتی مردم را نسبت به آن مشاهده می‌کنیم.
به گزارش consbank به نقل از دنیای اقتصاد، علی حسینی در پایان جلسه علنی دیروز مجلس در تذکری آیین‌نامه‌ای تصریح کرد: در چند روز گذشته به خاطر عدم اطلاع‌رسانی، موجی از ابهام نزد مردم ایجاد شده و می‌بینیم هر سازمان، نهاد یا شخصی در رابطه با این طرح هدفمندی اظهار نظر می‌کند، یکی می‌گوید به ۷۰ درصد مردم یارانه پرداخت می‌شود، دیگری می‌گوید به ۱۰۰ درصد پرداخت می‌شود؛ در حالی که کارگروه تحول اقتصادی سخنگو دارد و باید تصمیمات از طریق یک مرجع اطلاع‌رسانی شود.
از سوی دیگر، کاظم دلخوش نماینده صومعه‌سرا نیز از وزیر اقتصاد خواست تا به آموزش دستگاه‌های اجرایی برای پیاده ‌کردن هدفمند ‌کردن یارانه‌ها بپردازند. وی دیروز در مجلس در چهارمین نطق میان دستور افزود: بحث خوشه‌هایی که امروز مطرح است، باید حذف شود؛ چرا که دولت تا زمانی که آیین‌نامه را به صورت دقیق ننوشته، نباید دستگاه اجرایی و مردم را دچار مشکل کند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.