دریافت عوارض ایمنی ساختمان باید عادلانه باشد

0

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران تاکید کرد: دریافت عوارض ایمنی ساختمان باید عادلانه بوده و بر اساس منطقه بندی و میزان خدمات ارائه شده به مردم باشد.
به گزارش consbank به نقل ازایرنا، حاجی بیگی با اشاره به لایحه اصلاحیه مصوبه عوارض ایمنی ساختمان‌ها در شهر تهران گفت: در حال حاضر در گرفتن عوارض ایمنی از ساختمان‌های شمال شهر و جنوب تهران بی‌عدالتی وجود دارد به طوری که ساختمان‌های شمال تهران با شیب تند و خطرناک و وجود معابر باریک از اقدامات آتش نشانی بهره بییشتری می‌برند.
وی با بیان اینکه آتش نشانی ناچار است که به قشر خاصی خدمات ایمنی ارائه دهد، افزود: تمام خدمات را به منازل مرتفع شمال شهر ارائه، سالی پنج میلیارد تومان بابت عوارض ایمنی از مردم اخذ کرده و حتی حدود ‪ ۲۰‬بار باید طی یک ساخت و ساز، به ساختمان مربوطه مراجعه و کارهای اصولی را به آنان گوشزد کنیم.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران تصریح کرد: نزدیک به پنج سال است که به شورای شهر تقاضای اصلاحیه عوارض ایمنی ساختمان‌های تهران را ارائه می‌دهیم اما هر بار شورای شهر این موضوع را رد کرد؟ این درحالی است که به دلیل تعادل در قیمت مسکن باید از این ناحیه نیز درآمدی پایدار برای شهرداری ایجاد کرد.
حاجی بیگی ادامه داد: حداقل باید سازمان آتش نشانی بابت خدماتی که به مردم می‌دهد حق و حقوقش را هم بگیرد.
وی تاکید کرد: باید این نرخ بر اساس منطقه بندی و میزان خدمات ارائه شده به مردم، به طور عادلانه تعیین شود. در حالی که در حال حاضر با روش فعلی ساخت و سازهای صورت گرفته در شمال تهران در مجموع خدمات مضاعفی به یک قشر خاص می‌دهیم.
رسول خادم رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران نیز ضمن مخالفت با این درخواست شهرداری گفت: اگر مشکل آتش نشانی در بودجه جاری و میزان بودجه تخصیص یافته است، باید درخواست افزایش بودجه داشته باشند و قبل از تعیین نرخ عوارض جدید باید فرمول و غالب جدید آن را بر اساس یک غالب منطقی به شورای شهر ارائه دهد.
در نهایت لایحه اصلاحیه مصوبه اصلاحیه عوارض ایمنی ساختمان‌ها در شهر تهران به طور کامل با مخالفت اعضای شورا قرار گرفت و رد شد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.