در جلسه انبوه‌سازان درنهاد ریاست‌جمهوری چه‌ گذشت؟

0

رییس انجمن انبوه‌سازان استان تهران در پیش‌بینی آینده طرح مسکن مهر گفت: امیدواریم طرح روز به روز رونق بگیرد و منجر به حل مشکلات مسکن کشور شود.
به گزارش consbank به نقل ازایسنا ،ایرج رهبر رییس انجمن انبوه‌سازان استان تهران اظهار کرد: وزیر مسکن اعلام کرده بودند که برای افزایش سقف وام مسکن تلاش می‌کنند و انجمن انبوه‌سازان نیز پیشنهاد کرده است میزان وام تا ۳۰میلیون تومان افزایش یابد.
وی افزود: پیشنهاد دادیم در صورت افزایش وام به ۳۰ میلیون تومان، ۱۰ میلیون پس از پایان ساخت به بانک برگردانده شود و ۲۰ میلیون نیز تقسیط شود.
رییس انجمن انبوه‌سازان استان تهران با بیان اینکه هنوز با این پیشنهاد موافقت نشده است، اضافه کرد: پروژه‌هایی که در قالب طرح مسکن مهر به انبوه‌سازان واگذار شده، بسیار زیاد است و انبوه‌سازان مرتبا در حال مذاکره و عقد قرارداد هستند.
رییس انجمن انبوه‌سازان استان تهران درباره افزایش میزان وام خرید مسکن تصریح کرد: وام خرید نباید افزایش یابد زیرا باعث تورم و افزایش قیمت مسکن می‌شود؛ به عبارت دیگر اگر وام قبل از تولید به بخش خرید مسکن تعلق بگیرد باعث افزایش قیمت مسکن می‌شود بنابراین اگر قرار است وام پرداخت شود بهتر است به عرضه و تولید مسکن تعلق بگیرد و سپس به خریدار منتقل شود.
وی با بیان اینکه دفتر انبوه‌سازان در وزارت مسکن و شهرسازی در حال شکل‌گیری‌ است، اضافه کرد: اعضای این دفتر هنوز مشخص نشده‌اند اما این دفتر تا پایان سال جاری ایجاد می‌شود.
رییس انجمن انبوه‌سازان استان تهران در ادامه از برگزاری جلسه‌ای با حضور انبوه‌سازان در نهاد ریاست جمهوری خبر داد و گفت: این جلسه اواخر هفته گذشته با رویکرد بررسی مشکلات انبوه‌سازی و مسکن با حضور نمایندگان انبوه‌سازان سراسر کشور و نماینده مشاور رییس جمهوری در امور مسکن و قائم‌مقام وزارت مسکن در امور بین‌الملل برگزار شد.
وی با بیان اینکه انبوه‌سازان در این جلسه موانع موجود بر سر راه انبوه‌سازی را به‌منظور روان‌سازی و تحرک بیشتر ساخت و ساز مطرح کردند، خاطرنشان کرد: بنا شده این جلسات به صورت مستمر ادامه یابد و انبوه‌سازان آمادگی دارند تا در صورت لزوم در این جلسات شرکت کنند. انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.