در زمینه مسکن باید به دنبال تحکیم کانون خانواده باشیم

0

وزیر مسکن و شهرسازی تاکید کرد:‌ باید در اوج عزت، نشاط و پاکی، دست در دست هم، میزان رضایت مردم را روز به روز افزایش دهیم.
به گزارش ایرنا ، علی نیکزاد سه شنبه شب در نشست تامین مسکن سیستان و بلوچستان اظهار داشت:اشتغال و مسکن مهم ترین بعد در زمینه افزایش رضایت مردم است که دولت دکتر احمدی نژاد از زمان روی کار آمدن برای تحقق این برنامه ها نهایت تلاش خود را به کار برده است.
وزیر مسکن و شهر سازی گفت:‌اگر در جامعه ای شغل و مسکن تامین باشد میزان گرفتار شدن به آسیب های اجتماعی کاهش می یابد.
او ادامه داد: اگر در زمینه مسکن به بحث تحکیم کانون خانواده با معماری اسلامی – ایرانی توجه نشود حتی اگر طرحی را نیز شروع کنیم در نیمه های راه به مشکل برمی خوریم.
نیکزاد در ادامه با اشاره به جایگاه کارمند در حکومت دینی ایران افزود: کارمند نظام جمهوری اسلامی بودن توفیق بزرگی است که باید ضمن قدردانستن آن بعد معنوی خدمت را در نظام اسلامی درک کرد.
وی در ادامه با تشریح شرایط تامین مسکن سیستان و بلوچستان بیان کرد: در راستای اجرای برنامه مسکن مهر اقدام های موثر و ارزنده ای در استان انجام شده است.
او ادامه داد: در سال ۸۷ پنج هزار و ۱۴ واحد و در سال ۸۸ پنج هزار و ۲۵۰ واحد در سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده است.
وزیر مسکن و شهرسازی افزود: بانک های عامل بر اساس توافق های صورت گرفته موظف هستند تمامی تسهیلات سال ۸۷ را تا پایان دیماه ارایه دهند.
وی افزود: در راستای تصمیم گیری های انجام شده از سال ۸۸ بانک مسکن تنها بانک عامل در زمیه ارایه تسهیلات مسکن مهر و مقاوم سازی است.
نیکزاد گفت:‌از محل یارانه های وزارتخانه ۳۰۰ میلیون ریال برای مسجد جامع زاهدان در نظر گرفته شده است.
وی افزود: همچنین یک هزار و ۲۹۰ متر زمین برای توسعه اهداف شورای سیاستگذاری ائمه جمعه نیز در نظر گرفته شده است.
او ادامه داد: مالکان در سیستان و بلوچستان برای هر واحدی که بخواهند مقاوم سازی را انجام دهد می توانند از تسهیلات ۷۵ میلیون ریالی دولت با سود پنج درصد طی اقساط ۱۲ ساله استفاده کنند.
وی همچنین از احداث مجتمع بزرگ فرهنگی در منطقه حاشیه نشین باباییان زاهدان در آینده خبر داد.
وزیر مسکن و شهرسازی افزود: دولت همچنین در شهرهای زیر ۲۵ سال این استان ۱۵۰ متر زمین رایگان برای ساخت مسکن به مردم اختصاص داده است.
وی تاکید کرد: دولت زمینه های ارزنده ای را برای تامین مسکن مردم سیستان و بلوچستان انجام داده تنها کافی است مردم اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهند.
به گزارش ایرنا، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان نیز اظهار داشت: اولین نیاز بشر در راستای مبانی دینی بیت یا همان خانه تعریف شده است.
آیت الله “عباسعلی سلیمانی” افزود: ایرانیان در زمینه شهرسازی و مسکن به عنوان آغاز گران فرهنگ شهر سازی در دنیا مطح هستند ، افتخاری که همچنان بر پیشانی این سرزمین مقدس می درخشد.
او ادامه داد: تمدن ایرانی برای خانه های خود ارزش ویژه ای قائل بود ، خانواده های ایرانی در منازل بزرگ و دلگشا با معماری اسلامی دینی زندگی می کردند.
امام جمعه زاهدان بیان کرد: اکنون ایران با آن همه افتخار نباید در راه واردات فرهنگ ساختمان سازی غرب قرارگیرد.وی افزود: متاسفانه ورود معماری های غربی به ساختمان سازی در حکومت اسلامی سبب شده تا بنیان خانواده تحت تاثیر قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: نباید به بهانه کاهش هزینه های مردم، آشپزخانه های اوپن وارداتی غربی را درون منازل ایرانیان تعبیه کنیم.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.