دلایل طولانی شدن روند اجرای مسکن مهر اعلام شد

0

قائم مقام وزیر تعاون در امور استانها دلیل طولانی شدن روند اجرای پروژه مسکن مهر را بزرگی آن اعلام کرد و گفت: اشتغالزایی در تعاونیها ۵۰۰ درصد از بخش دولتی و خصوصی بیشتر است.
به گزارش ConsBank به نقل از مهر، سیدعلی علوی اظهار داشت: طرح مسکن مهر تا حد زیادی توانسته مشکل مسکن را در کشور برطرف کند و این موضوع باید در مورد ایجاد اشتغال نیز تکرار شود.
علوی مسکن و اشتغال را اساسی ترین مطالبات جامعه عنوان کرد و افزود: اگر باور کنیم که اشتغالزایی از طریق تعاون سرمایه گذاری کمتری نیاز دارد، می توانیم مشکل ایجاد اشتغال را نیز مانند مشکل مسکن، توسط بخش تعاون برطرف کنیم.
وی دلیل طولانی شدن مراحل ساخت مسکن مهر را جدید بودن این طرح در کشور دانست و گفت: دولت در اقدامی بزرگ برای ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار متقاضی مسکن در کشور، زمین رایگان و تسهیلات ساخت مسکن ارائه کرد که به علت بزرگ بودن پروژه، روند ساخت و تحویل واحدهای مسکن مهر به طول انجامید.
قائم مقام وزیر تعاون خاطرنشان کرد: خلاف باور عموم که تعاون را خلاصه شده در تعاونیهای مصرف و مسکن می دانند، هم اکنون ۴۸ درصد تعاونیها را تولیدی و صنعتی تشکیل می دهد.
 علوی با اعلام این که در حال حاضر ۱۵۴ هزار تعاونی در کشور وجود دارد، تعداد اعضای شرکتهای تعاونی را به جز سهام عدالت، ۴۲ میلیون نفر اعلام کرد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.