دوره جدید ثبت نام مسکن مهر آغاز شد

0

وزارت مسکن و شهرسازی با ابلاغ دستورالعمل جدید از متقاضیان مسکن مهر خواست تا برای ثبت نام و واگذاری مسکن مهر به سازمانهای مسکن و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مراجعه کنند.
به گزارش ConsBankبه نقل از روابط عمومی وزارت مسکن و شهرسازی، متقاضیان ثبت نام کرده در سایت وزارت تعاون نیز در این سامانه ثبت نام کنند و اولویت افرادی که در گذشته ثبت نام کرده اند حفظ می شود.
بنابراین گزارش، پس از درج اطلاعات متقاضی روی سامانه www.maskan.ir توسط سازمانهای مسکن و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به متقاضیی شماره پرونده داده می شود و به سپرده متقاضیان نزد بانک مسکن تازمان برداشت از حساب آنها سود تعلق می گیرد.
وزارت مسکن و شهرسازی با ابلاغ این دستورالعمل از متقاضیان جدید طرح مسکن مهر درخواست کرده است که برای ثبت نام به سازمانهای مسکن و شهرسازی و دفاتر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مراجعه نمایند.
بر اساس این گزارش، متقاضیان ثبت نام در طرح مسکن مهر که فاقد واحد مسکونی ، متأهل یا زن سرپرست خانوار و دارای حداقل پنج سال سابقه سکونت در محل مورد تقاضا هستند، می توانند با در دست داشتن مدارک لازم در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر به سازمان مسکن و شهرسازی و در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خود مراجعه کنند.
در این میان زنان خود سرپرست مشروط به داشتن ۳۵ سال سن و ارائه مستندات قانونی مبنی بر فوت یا طلاق همسر ،نخبگان علمی با معرفی بنیاد ملی نخبگان کشور و معلولان جسمی – حرکتی حداقل ۲۰ ساله با معرفی سازمان بهزیستی کشور از شرط تأهل و سرپرست خانوار بودن معاف هستند،بنابراین گزارش، تمامی متقاضیان طرح مسکن مهر اعم از متقاضیان جدید و متقاضیانی که تا تاریخ ۳۰ دی ماه سال جاری از طریق پورتال اینترنتی وزارت تعاون در طرح مسکن مهر ثبت نام کرده اند،اما تاکنون زمین و واحد مسکونی برای آنها تخصیص نیافته است، باید با در دست داشتن مدارک زیر در شهرهای با جمعیت بالای ۲۵ هزار نفر به سازمان مسکن و شهرسازی و در شهرهای با جمعیت زیر ۲۵ هزار نفر به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خود مراجعه کنند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام
مدارک مورد نیاز برای ثبت نام :(۱)شناسنامه متقاضی ، همسر و افراد تحت تکفل وی به همراه کپی از تمام صفحات. (۲)کارت ملی متقاضی ، همسر و افراد تحت تکفل وی به همراه کپی پشت و رو کارت (۳)حکم کارگزینی متقاضی ، فیش آب و برق محل سکونت فعلی متقاضی که به نام وی باشد ، سرکوپن ، گواهی مدرسه محل تحصیل فرزند متقاضی یا هر مدرک دیگری که بتواند شرط حداقل ۵سال سابقه سکونت را احراز نماید،همچنین متقاضی و افراد تحت تکفل وی باید فرم تعهد عدم مالکیت زمین و مسکن و فرم (ج) را نیز تکمیل نمایند .
بنا بر این گزارش ، اطلاعات متقاضی توسط دستگاه متولی در سامانه ثبت نام و واگذاری مسکن مهر به نشانی الکترونیکی www.maskan.ir ثبت می شود و سامانه نیز اولویت معرفی افراد واجد شرایط به بانک را مشخص خواهد کرد . در این میان متقاضیانی که تا پایان دی ماه ۸۹ از طریق سایت وزارت تعاون ثبت نام نموده اند ، براساس همان تاریخ ثبت نام قبلی خود در اولویت خواهند بود.
این گزارش حاکی است چنانچه فرد واجد شرایط طرح مسکن مهر شناخته شود و واحد های مسکونی مهر شهر مورد تقاضا از مرحله پی ریزی گذشته باشند، دستگاه متولی براساس اولویت ثبت نام از متقاضیان دعوت می کند تا برای دریافت معرفی نامه بانک و افتتاح حساب مراجعه کنند. اعتبار این معرفی نامه برای افتتاح حساب حداکثر ۱۵ روز بوده و حساب یاد شده برای متقاضی غیر قابل برداشت و مجوز پرداخت از آن به سازنده نیز توسط دستگاه متولی صادر می شود،همچنین در صورت انصراف متقاضی ، وجه سپرده گذاری و سود متعلقه پس از معرفی متقاضی واجد شرایط جایگزین به وی مسترد خواهد شد.
در صورت تمایل متقاضی به داشتن پارکینگ و انباری و با لحاظ وجود در پروژه ، هزینه پارکینگ و انباری نیز در این مبلغ منظور می گردد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.