دوره جدید طرح فروش متری مسکن

0

سرانجام پس از گذشت مدت ها از زمانی که اعلام شد قرار است طرح فروش متری مسکن اجرا شود معاون مالی و اداری شهرداری تهران از تصویب مجدد طرح فروش متری مسکن و دریافت مجوز آن برای دوره جدید خبر داد.
پور زرندی با اشاره به اقدامات شهرداری در زمینه رسیدگی به بافت های فرسوده گفت: در حال حاضر تهران ۱۴ هزار هکتار بافت فرسوده دارد که نوسازی همه آنها با توجه به شرایط درآمدی شهرداری به تنهایی مقدور نیست و نیاز به مشارکت بخش خصوصی دارد.
وی افزود: در این راستا لایحه ای به شورای شهر ارائه شد تا بر اساس آن ساختمانهای موجود دربافتهای فرسوده از پرداخت همه عوارض شهرداری معاف شوند و به این ترتیب مشارکت بخش خصوصی نیز بیشتر شود.
پورزرندی با بیان این که اوراق مشارکت ۲۰۰ میلیارد تومانی شهرداری نیز آماده انتشار است خاطرنشان کرد: طرح فروش متری مسکن نیز مجددا در بانک مرکزی تصویب شده و مجوز آن برای دوره جدید دریافت شده است.
معاون شهردار تهران نوسازی بافتهای فرسوده را از اولویتهای مهم شهرداری تهران دانست و افزود: امیدواریم با تسهیلاتی که شهرداری فراهم کرده، مشارکت بخش خصوصی در نوسازی بافتهای فرسوده بیشتر و این کار با روند بهتر و سریعتری انجام شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.