دولتی‌ها همچنان برای دولتی کردن سازمان نظام مهندسی تلاش می‌کنند

0

در حالی که ۶ روز پیش ابلاغیه‌ای از سوی معاونت اول ریاست جمهوری مبنی بر اصلاح آیین‌نامه سازمان‌های نظام مهندسی به سازمان‌های مذکور ابلاغ شد اما همچنان این ابلاغیه در بایکوت به سر می‌برد.
به گزارش ایلنا، دولت و به ویژه وزارت مسکن با نقض قوانین و آیین‌نامه اجرایی انتخابات سازمان نظام مهندسی که برای تهیه و تدوین آن فرآیندی باید طی شود و به تصویب هیات دولت برسد انتخابات سازمان را نادیده گرفته و به گونه‌ای دیگر آن را انتصابی کرده‌اند.
گزارش‌های رسیده از منابع آگاه حکایت از آن دارد که اخراج سه نفر از اعضای کنونی هیات مدیره و انتصاب ۱۳ نفر دیگر نیز برای عضویت در هیات مدیره سازمان مهندسی استان تهران قطعی شده است.
این در حالی است که براساس مواد آیین‌نامه اجرایی سازمان نظام مهندسی ساختمان وزارتخانه ویا دولت هیچگونه اختیاری مبنی بر دخل و تصرفی بر آیین‌نامه مذکور ندارند و تنها نقش نظارتی را بر عهده دارند.
ابقای غرضی یکی از اعضای کنونی سازمان که ریاست سازمان نظام مهندسی کشور را سالهاست بر عهده دارد و همچنین برکناری رشیدی پور مدیرکل سازمان تشکل‌های غیر دولتی وزارت مسکن و عدم پاسخگویی معاون وزیر مسکن در امور سازمان‌ها و ساختمان (خواجه دلویی ) همه و همه بیانگر مبهم بودن قضایای سازمان نظام مهندسی استان تهران است.
دولتی کردن این سازمان از یک سو با ابلاغیه معاونت اول ریاست جمهوری و فشار اعضای دیگر فعال سازمان نظام مهندسی مبنی بر غیر دولتی بودن آن باعث شده است تاکنون دولت نتواند به خواسته‌های خود حتی با وجود تمهیدات ویژه نظیر ابلاغیه مذکور برسد.
این درحالی است که یکی از اخراجی‌های هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران که خزانه‌دار فعلی این سازمان است از ابهام آمیز بودن اسناد و مدارک مالی رد و بدل شده طی ۵ ماه گذشته خبر داد.
امامی با بیان اینکه طی نامه‌ای به وزیر مسکن اعلام کرده‌ام که نه قلبا می‌پذیریم کارمندان سازمان بدون حقوق بمانندو نه برخوردهای بعضی که ادامه کار را برای مشکل کردن را می‌پذیرند.
به گفته وی اسناد و مدارک مالی طی ۵ ماه گذشته در حالی رد و بدل شده که این سازمان برخلاف قوانین و مقررات فعلی ادامه فعالیت داشته است.
این در حالی است که هنوز هیچ مقام مسئولی در این زمینه جوابگو نشده است به گونه‌ای که خبرنگار ایلنا طی چندین بار تماس با وزارت مسکن و به ویژه با معاون مسکن (خواجه دلویی) موفق به ارتباط نشد و معاونت وزیر حاضر به پاسخگویی در این زمینه نشده است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.