دولت باید از نجومی‌بگیران مالیات بگیرد نه کارگران بیچاره

0

به گزارش Consbank، هادی ابوی، دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران در گفت و گو با تسنیم، درباره مصوبه تبعیضی مجلس دهم درباره معافیت مالیاتی حقوق کارمندان دولت و کارگران گفت: منابع رسمی میزان خط فقر را ۲ میلیون و ۳۰۰هزار تومان اعلام می کنند، یعنی هر کس به این میزان یا کمتر از این مبلغ دریافتی داشته باشد در فقر زندگی می کند.
دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران ادامه داد: برخی کارشناسان معتقدند زندگی ۴ نفره با ۳میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می گذرد. مالیات از زندگی کارگران باید برداشته شود تا حداقل بتوانند امورات بگذرانند. با توجه به اینکه وضعیت معیشت زندگی کارگران خط فقر است، کارگران به ناچار در دوشیفت کاری مشغول فعالیت هستند اما باز هم دچار مشکل هستند. با چنین شرایطی عجیب است که چرا مجلس چنین تصمیمی گرفته است؟
ابوی با بیان اینکه کارگران با هزار بدبختی و مشکلات کار می کنند تا بتواند از پس هزینه های درمان، پوشاک، مسکن و خوراک بر بیایند افزود: با شرایطی که کارگران در دشواری زندگی می کنند آیا مستحق پرداخت مالیات هستند؟
وی با بیان اینکه مالیات باید از افرادی کسر شود که حقوق نجومی دارند اظهار داشت: با توجه به اینکه تنها برتری حقوق کارگران از کارمندان هنگام دریافت عیدی پایان سال است. بنابراین زمانی که محاسبه سالیانه برای دریافت حقوق و مزایای کارگران را محاسبه کنند مشمول پرداخت مالیات می شود و این به ضرر کارگران است.
نماینده کارگری گفت: انتظار داشتیم مجلس جامعه کارگری را از پرداخت مالیات معاف کند نه اینکه از کارمندان کمتر باشد، کارگران هیچ مزیت و منفعتی ندارند، اگر رفاهیات کارمندان را محاسبه کنیم مشاهده می کنیم که حقوقی که کارمندان دریافت می کنند قابل مقایسه با حقوق و مزایای کارگران نیست .
وی ادامه داد: رئیس جمهور وعده رنگین شدن سفره کارگران را داده بودند، این است رنگین شدن سفره کارگران؟! مجلسی ها هنگام رأی گیری با تمام تشکلات کارگری جلساتی را برگزار کردند و وعده های مختلف دادند. کارگران قشر زحمت کش جامعه هستند و همیشه در زمان های حساس کشور آماده به خدمت بوده اند، واقعاً این همه تبعیض حق کارگران است؟ کارگران سنگرداران اقتصاد مقاومتی هستند، این همه تبعیض از سوی مجلس به دور از انتظار است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.