دوهزار بنگاه املاک در مشهد پلمب شد

0

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک مشهد گفت: در حال حاضر بیش از ۶ هزار بنگاه معاملات املاک مسکن دارای پروانه کسب در مشهد داریم که از این تعداد ۴ هزار و ۵۰۰ واحد معتبر هستند.
به گزارش consbank به نقل از فارس، محمدرضا ظهوریان اظهار داشت: واحدهای فاقد مجوز باید به فعالیت خود پایان دهند و یا برای دریافت مجوز مراجعه کنند در غیر این صورت برابر قانون با آنها برخورد شده و پلمب خواهند شد.
وی بیان داشت: در شش ماهه نخست سال جاری حدود ۲ هزار بنگاه معاملات املاک فاقد مجوز در مشهد پلمب و ۵۰۰ واحد دارای مجوز نیز اخطار گرفته‌اند.
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک مشهد با اعلام اینکه مشکلات اشاره شده را قبول دارد، اضافه کرد: نرخنامه ابلاغیه به بنگاه‌های معاملات املاک مربوط به سال ۱۳۷۸ است و از ۱۰ سال پیش تاکنون این نرخنامه تغییری نکرده، بنابراین گاهی اوقات پیش می‌آید که همکاران ما بیشتر از نرخنامه اتحادیه حق کمیسیون دریافت می‌کنند اما باید در نظر داشت که اگر این حق کمیسیون با رضایت طرفین باشد، اشکالی ندارد.
ظهوریان افزود: چنانچه حق کمیسیون بدون رضایت طرفین و بیشتر از نرخنامه دریافت شده باشد به‌ طور قطع و یقین با بنگاه‌دار برخورد می‌کنیم.
وی گفت: در کنار اتحادیه، مجامع امور صنفی و اداره بازرگانی نیز به نحوه فعالیت مشاوران املاک نظارت دارند.
ظهوریان با اشاره به اینکه تعدادی از واحدهای دارای پروانه نیز به ‌دلیل تغییر مکان غیرمجاز و یا فعالیت بدون دلیل مشخص، از سوی اتحادیه نسبت به ابطال پروانه کسب اخطار گرفته‌اند، ادامه داد: در حال حاضر به هزار و ۸۷۰ واحد مشاور املاک دارای پروانه کسب بنابر دلایل یادشه ابلاغ کرده‌ایم که در صورت مشخص نشدن وضعیت‌شان در مهلت یک ماهه پروانه کسب آن‌ها ابطال می‌شود.
وی با اشاره به تبلیغات فراوان خرید و فروش زمین و مسکن در روزنامه‌ها و… گفت: درخواست‌ ما از شهروندان این است که برای انجام معاملات خود حتما به واحدهای دارای مجوز مراجعه و قبل از انجام هرگونه اقدامی، تحقیقات لازم در خصوص زمین یا مسکن مورد معامله را انجام دهند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.