ایده هایی برای دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

0
اتاق نشیمن کوچک

اگر به دنبال ایده هایی برای اتاق نشیمن کوچک می باشید، می توانید از پیشنهاداتی که در این مطلب به شما ارائه می دهیم، الهام بگیرید و اتاقتان را به فضایی دنج و راحت تبدیل کنید.

هنگامی که در حال تغییر دکوراسیون اتاق هستید، یکی از ساده ترین راهها برای بزرگتر به نظر رسیدن فضای اتاق، استفاده از رنگ های لطیف و روشن می باشد تا بتوانید فضای اتاق را گرم تر و جذاب تر بسازید. ایده هایی که می توانید از آنها برای دکوراسیون یک اتاق نشیمن کوچک استفاده کنید:

از چهارپایه ها به عنوان صندلی استفاده کنید.

اتاق نشیمن کوچک

اولین کاری که هرگز نباید انجام بدهید، استفاده از وسایل و مبلمان اضافه در فضای اتاق می باشد. یک کاناپه در سایزی متناسب با اتاق انتخاب کنید و از چهارپایه ها استفاده کنید. آنها نسبت به صندلی ها یا مبلمان با دسته های بزرگ فضای کمتری را اشغال می کنند. اگر تمایل دارید اتاق نشیمن شما دوست داشتنی و راحت باشد، از چندین رنگ هماهنگ با هم استفاده کنید تا فضای یکپارچه و منسجمی را بسازید.

اجازه دهید نور طبیعی وارد فضای اتاق بشود. اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که سقف بلندی داشته باشید، استفاده از پرده هایی به اندازه ارتفاع اتاق، گزینه مناسبی برای بزرگتر به نظر رسیدن فضا می باشد.

از وسایل چندمنظوره استفاده کنید.

اتاق نشیمن کوچک

وسایل چند منظوره گزینه مناسبی برای اتاق نشیمن کوچک می باشد. می توانید از مبلمانی استفاده کنید که زیر محل نشیمن فضایی برای چیدن وسایل داشته باشد و یا حتی چهارپایه هایی استفاده کنید که در خود فضایی برای نگهداری وسایل دارند. آینه های دیواری یا وسایلی با سطح منعکس کننده به اتاق اضافه کنید تا میزان نور طبیعی را دوبرابر کند و سبب شود اتاق بزرگتر به نظر برسد.

توجه را از درب ورودی دور کنید.

اتاق نشیمن کوچک

اگر درب ورودی شما مستقیماً به اتاق نشیمن شما باز می شود، با ایجاد یک نقطه کانونی توجه را از درب ورودی کم کنید.

از طرح های عمودی در دکوراسیون استفاده کنید.

اتاق نشیمن کوچک

در انتخاب طرح های کاغذدیواری اتاق نشیمن دقت کنید. می توانید در صورت کوتاه بودن سقف، با انتخاب کاغذ دیواری با طرح مناسب، می توانید این نقص را برطرف کنید. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، کاغذ دیواری با طرح هندسی عمودی، چشم ها را به دنبال طرح کشانده و سبب می شود سقف بلندتر به نظر برسد. این الگو در یک پارچه ظریف مقابل پنجره تکرار شده است و اجازه می دهد نور طبیعی وارد اتاق شده و فضایی روشن ایجاد نماید.

در چیدمان خلاق باشید.

اتاق نشیمن کوچک

قبل از دکوراسیون یا مبله کردن فضا، توجه کنید که چگونه به بهترین شکل ممکن می توانید فضا را بهینه سازید. از یک مبلمان ال شکل در فضای تنگ و کوچک استفاده کنید. سعی کنید فضای تاریک اتاق را با رنگ سفید، روشن تر بسازید.

از وسایل تزئینی بافت دار استفاده کنید.

اتاق نشیمن کوچک

در صورتی که در دکوراسیون شما دیوارها، سقف و کف اتاق به رنگ سفید باشند، اتاق سرد و بی روح به نظر می رسد. می توانید مانند تصویر بالا از صندلی چرمی، بالش سبز رنگ بافت دار، چراغ روشنایی قرمز رنگ، فرش پشمی و قرار دادن آنها در اطراف شومینه، به فضا روح ببخشید.

از نور به نفع خود استفاده کنید.

اتاق نشیمن کوچک

در یک اتاق نشیمن کوچک می توانید از نور یک لامپ بالای میز قهوه خوری استفاده کنید. این دو در کنار هم مانند یک نقطه کانونی عمل کرده و می توانید صندلی ها را اطراف آن بچینید. در تصویر بالا مجموعه ای از وسایل تزئینی و کتاب ها در یک قفسه باز قرار داده شده اند، در حالی که زیبایی دیوار سنگی در پشت آنها مخفی نشده است.

اشیای مورد علاقه خود را به نمایش بگذارید.

اتاق نشیمن کوچک

به علت اینکه اتاق نشیمن شما کوچک می باشد، شما نباید هر آنچه را دوست دارید در قفسه ها مخفی نگه دارید. اگر شما وسایلی دارید که تمایل دارید آنها را در دکوراسیون اتاق داشته باشید، می توانید از قفسه باز در بالای مبل استفاده نمایید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.