هر آنچه در دکوراسیون اتاق نشیمن باید در نظر بگیریم

0
اتاق نشیمن

اکثر افراد به دنبال راه هایی برای چیدمان مناسب اتاق نشیمن هستند و اینکه چگونه وسایل را به گونه ای مناسب کنار هم جای دهند. انتخاب مبلمان متناسب با فضا برای داشتن یک چیدمان ایده آل موضوعی مهم می باشد. یک خانواده بزرگ نیاز به مبلمانی با تعداد مناسب دارد تا همه افراد جایی راحت برای نشستن داشته باشند. اگر فضا تنگ و کوچک است، می توانید از پاف و صندلی کیسه ای استفاده کنید و می توانید هنگامی که تعداد افراد خانه کم می باشد، به راحتی آنها را کنار بگذارید.

اگر قصد دارید در اتاق نشیمنتان از مهمان پذیرایی کنید، می توانید از صندلی های سبک استفاده کنید که به راحتی قابل جابجا کردن می باشند. میزهای کوچک و یا میزهای تو در تو گزینه مناسبی می باشد برای اینکه مهمان ها بتوانند نوشیدنی خود را روی آنها قرار دهند.

چگونگی چیدمان مبلمان اتاق نشیمن

اتاق نشیمن

این موضوع بستگی به اندازه اتاق نشیمن شما دارد و اینکه به چه منظوری از این اتاق استفاده می کنید. در اتاق نشیمن های کوچک بایستی مبلمان را در مجاورت دیوار قرار دهیم تا مطمئن شویم فضای کافی برای عبور و مرور افراد وجود دارد و نیازی به جابجا کردن صندلی ها نیست. در حالت ایده آل بایستی بین هر یک از وسایل حدود ۵۰ سانتی متر فاصله در نظر بگیرید تا فضای کافی برای رفت و آمد وجود داشته باشد.

در صورت امکان، مبلمان را با فاصله از دیوارها قرار دهید تا یک فضای نشیمن دنج ایجاد کنید. اگر فضای پشت مبل شما به اندازه کافی بزرگ نیست، یک میز کوچک قرار داده و روی آن وسایل تزئینی قرار دهید.

یک فرش مناسب و زیبا می تواند حس دنج بودن و گرم و نرم بودن را به فضای نشیمن بیفزاید. پایه های جلویی مبلمان یا صندلی ها را روی فرش قرار دهید و پایه های عقبی خارج از فرش قرار گیرند.

اگر اتاق نشیمن شما، اتاق تلویزیون شما می باشد، بسیار مهم است که چیدمان را به گونه ای تنظیم کنید تا دید مناسبی از تلویزیون داشته باشد. در صورتی که اتاق نشیمن شما تلویزیون نداشته باشد، برای ایجاد یک جلوه خوشایندتر بایستی یک نقطه کانونی برای آن در نظر بگیرید. این نقطه کانونی می تواند شومینه، آینه و یا میز قهوه خوری باشد. اگر شما در اتاق نشیمن تلویزیون دارید ولی نمی خواهید هنگامی که تماشا نمی کنید، در معرض دید باشد، می توانید آن را در پشت درهای یک کمد زیبا قرار دهید.

ایده های قفسه بندی اتاق نشیمن

اتاق نشیمن

قفسه بندی یکی از نکات مهم در چیدمان اتاق نشیمن می باشد، چرا که فضایی که در کل روز توسط اعضای خانواده مورد استفاده قرار می گیرد، سریع به هم ریخته شده و بسیار مهم است هر یک از وسایل جای مناسبی داشته باشد.

یک میز با کشوهای زیاد یا یک قفسه پنهان برای نگهداشتن کنترل ها بدون اینکه دیده شوند و در دسترس باشند، گزینه مناسبی می باشد. قفسه های باز گزینه مناسبی برای چیدن کتاب ها و وسایل تزئینی هستند، همچنین اگر دارای کشو باشند و فضایی برای نگهداشتن ظروف داشته باشند، بسیار مناسب هستند. همچنین می توانید وسایلی مانند لپ تاپ و دیگر وسایلی که نمی خواهید در معرض دید باشند، در آنها قرار دهید. به خاطر داشته باشید که برای باز شدن کشوها و درها فضای کافی در نظر بگیرید.

روشنایی اتاق نشیمن

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن یک فضای چند کاربردی است، بنابراین بایستی نور کافی برای همه کارهایی که می خواهید انجام دهید، داشته باشد. در ابتدا، شما نیاز به یک منبع نور اصلی دارید، به عنوان مثال یک وسیله روشنایی آویزان از سقف گزینه مناسبی می باشد تا در ساعاتی از روز که تاریک تر است، بتوانید به راحتی به کارهایتان بپردازید. چراغ های دیواری یا لامپ های رومیزی روشنایی ملایم تری دارند و برای ساعاتی از روز که می خواهید استراحت کنید، مناسب می باشند. یک چراغ مطالعه قابل تنظیم نزدیک به یک صندلی راحتی به افراد اجازه می دهد هنگام مطالعه  بتوانند روی کتابشان تمرکز کنند بدون اینکه بقیه اتاق روشن شود.

اتاق نشیمنی که به سبک یک سالن می باشد، نیاز به نورهای دکوراتیو دارد، می توانید از لوستر با طرحی متناسب با فضای اتاق نشیمن استفاده کنید. همچنین می توانید از لامپ هایی استفاده کنید که نور آنها قابل تنظیم می باشد، در این صورت می توانید نور لامپ را متناسب با ساعات روز و نور مورد نیاز تنظیم نمایید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.