چند نکته قابل توجه در رابطه با دکوراسیون اتاق کودک

0

 

دکوراسیون اتاق کودکان یک کار چالش برانگیز است. شما بایستی به مسائل زیادی از قبیل تم، رنگ ها، مبلمان و همچنین ایمنی اتاق کودک توجه کنید. با کودکتان در این مورد صحبت کنید و اطلاعات بیشتری درباره علایقش کسب کنید. رنگ دلخواه، سرگرمی های مورد علاقه، نوع مبلمانی که دوست دارد و … . همه اینها می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد تا بهترین دکوراسیون را انتخاب کنید.

هنگامی که قرار است اتاق بین دو کودک مثلا یک خواهر و یک برادر مشترک باشد، بایستی دقیق تر فکر کنید و برنامه ریزی کنید. این کار ساده نیست، چرا که کودکان با سنین متفاوت علاقمندی ها و نیازهای متفاوتی دارند. شما می توانید یک تم با چندین رنگ انتخاب کنید و اتاق را به واسطه رنگ های مختلف، تقسیم کنید.

به عنوان مثال، اگر یک کودک رنگ زرد را دوست دارد و دیگری علاقمند به رنگ صورتی می باشد، یک بخش اتاق را به رنگ زرد و بخش دیگری را به رنگ صورتی درآورید و با ترکیب کردن این دو رنگ و اختصاص دادن بخشی از اتاق به این رنگ، یک منطقه مشترک ایجاد کنید. گنجاندن آنچه که مطلوب کودکان می باشد، منجر به انتخاب بهترین رنگ و دکور برای اتاق کودک می شود.

نکته مهم دیگری که هنگام دکوراسیون اتاق کودک بایستی به آن توجه کنید، ایمنی اتاق کودک می باشد. انتخاب مبلمان بادوام که به راحتی نشکند و همچنین استفاده از لامپ پلاستیکی به جای لامپ سرامیکی یا شیشه ای از جمله  مواردی می باشد که رعایت کردن آنها منجر به حفظ ایمنی بیشتر اتاق کودکان می شود. خودداری از طاقچه بلند و یا مبلمان بلند نیز راه مناسبی برای جلوگیری از هر پیشامد ناگوار می باشد. در صورت انتخاب تختواب چند طبقه، طبقه بالاتر را به کودک بزرگتر اختصاص دهید.

چند نمونه دکوراسیون اتاق کودک را در تصاویر زیر مشاهده کنید:

دکوراسیون اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.