چه نکاتی را در دکوراسیون راهروی ورودی باید در نظر بگیریم

0
راهروی ورودی

راهروی ورودی خانه یک مکان کاربردی برای برداشتن کت ها، کفش ها و ملاقات با افرادی می باشد که برای دیدن شما آمده اند، اما این بدان معنا نیست که نمی تواند بی نظیر به نظر برسد. شما می توانید با استفاده از یک آینه زیبا یا نورپردازی چشمگیر، جلوه زیبایی به راهروی ورودی خانه خود ببخشید. با خواندن این مطلب و آشنایی با نکات کلی که در این زمینه باید در نظر بگیرید، ایده های دکوراسیون راهروی ورودی را دریافت خواهید نمود.

از یک فضای باریک، استفاده بهینه داشته باشید.

راهروی ورودی

در بسیاری موارد، راهروها عریض نیستند و ممکن است کاملاً تاریک باشند. درب جلویی خانه نقش قابل توجهی در این مورد دارد، پنل های شیشه ای روی در، به نور اجازه می دهند که وارد خانه شود و فضا را روشن تر بسازد.

استفاده از آینه ها نیز به دلیل ویژگی انعکاس نور، راه مناسبی می باشد. آینه ها شکل ها و سبک های مختلفی دارند که می توانید از بین آنها انتخاب کنید.

برای تم رنگی برنامه ریزی کنید.

راهروی ورودی

در اتاق های تاریک، نمی توانید از طیف های رنگی خنثی استفاده کنید. دیوارها، محدوده وسیعی را برای افزودن جذابیت به فضا، در اختیار ما قرار می دهند، می توانید از آثار هنری رنگارنگ، مجموعه تصاویر یا وسایل تزئینی بر روی دیوارها استفاده کنید. راهروها فرصت مناسبی را در اختیار شما قرار می دهند تا بدون صرف زمان زیاد، علایق شخصی خود را به نمایش بگذارید و آنها را آزمایش کنید.

کاغذدیواری ها یا رنگ های تیره و پررنگ می توانند در یک راهرو بسیار جذاب به نظر برسند، اما در انتخاب آنها دقت کنید و به خاطر داشته باشید که رنگ های تیره تر فضا را کوچک تر از اندازه واقعی می سازند. کاغذدیواری اغلب روی دیوارهای پله ها نسبت به یک راهروی مستقیم طولانی منظره بهتری دارد.

کفپوش راهرو را انتخاب کنید.

راهروی ورودی

طرح های شطرنجی سیاه و سفید، طرح های رنگارنگ یا مرمر براق، بسیار چشم نواز هستند. کاشی ها ممکن است کاملاً سرد باشند، اگر ترجیح میدهید یک فضای گرم و نرم تری داشته باشید، از فرش استفاده کنید. استفاده از فرش های کرم رنگ بسیار رایج بوده و فضا را روشن تر می سازند، اما در یک فضای پر رفت و آمد مانند سالن، به سرعت کثیف می شوند. بهتر است در اینگونه موارد از فرش هایی با رنگ ها و طرح هایی استفاده کنید که رد پا و کثیفی را مخفی نگه دارند.

کفپوش های چوبی گزینه مناسبی برای راهروها هستند و تمیز کردن آنها بسیار راحت می باشد. برای جلوگیری از سر و صدایی که این سطوح هنگام راه رفتن ایجاد می کنند و همچنین محافظت از آنها می توانید از فرش استفاده کنید.

رنگ کردن کفپوش ها به رنگ سفید، راهرو را روشن تر می سازد. اگر شما در هر جایی از چوب استفاده کرده اید، بهتر است پله ها را نیز بدون فرش بگذارید، اگر ترجیح می دهید آنها را بپوشانید، از رانر استفاده کنید تا کل سطح پله ها پوشانده نشود.

در مورد قفسه بندی راهروها بیندیشید.

راهروی ورودی

قفسه بندی در راهروی ورودی بسیار مهم می باشد، باید مکانی برای همه وسایل داشته باشید. می توانید قلاب هایی را برای آویزان کردن کت به دیوار نصب نمایید و یا از جالباسی های قدیمی در گوشه ای از راهرو استفاده کنید. در مورد مکان نگهداری کفش ها فکر کنید، یک نیمکت که در زیر آن قفسه ها یا فضایی برای نگهداری وسایل می باشد، گزینه مناسبی است. یک میز کنسول نیز گزینه مناسبی برای قرار دادن یک سری وسایل می باشد.

از فضای زیر پله ها استفاده کنید.

راهروی ورودی

زیر پله ها فضای مناسبی برای قفسه بندی می باشد. زیر پله ها اغلب جایی است که جاروبرقی، میز اتو و انواع وسایل خانه را در آن قرار می دهند، اما شما می توانید این رویه را تغییر داده و برای نگهداری کت ها و کفش ها از این فضا استفاده کنید. می توانید از قفسه های باز استفاده کنید و یک فضای نشیمن نیز در نظر بگیرید، اما در نظر داشته باشید چنین فضایی نیاز به تلاش بیشتری برای حفظ نظم دارد.

ایده های نورپردازی راهرو

راهروی ورودی

اگر سقف راهروی ورودی شما بلند است، یک لوستر شیشه ای بزرگ، بسیار جذاب به نظر می رسد، به ویژه اگر نور آن در آینه منعکس شود. راه پله ها نیز مکان مناسبی برای آویختن یک لوستر با بیشترین تأثیر می باشند. در غیر اینصورت، یک چراغ آویز شیک انتخاب کنید و یا از وسایل روشنایی روی میزی و یا زمینی استفاده کنید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.