بزرگترین اشتباه در دکوراسیون داخلی و راهکارهای برطرف کردن آن

0
دکوراسیون فضاهای کوچک

غیر قابل انکار است که طراحی آپارتمان های کوچک نیاز به هوشمندی و ذکاوت دارد. هنگامی که با فضایی با مساحت محدود سر و کار دارید، بایستی به مقیاس وسایل و تناسب انها با فضا توجه کنید. اما بسیاری از افراد به این موضوع توجه نمی کنند و مرتکب اشتباه بزرگی در دکوراسیون فضاهای کوچک می شوند.

در صورتی که احساس می کنید مرتکب این اشتباه شده اید، نگران نباشید، چرا که انجام این اشتباه از حد تصور شما بسیار رایج تر می باشد و ما قصد داریم به شما کمک کنیم تا برای همیشه این مشکل را رفع کنید.

دکوراسیون فضاهای کوچک

بزرگترین اشتباه در دکوراسیون: خرید وسایل بسیار کوچک برای فضای کوچک

هنگامی که شما در یک آپارتمان کوچک به سر می برید، احساس می کنید باید همه وسایل را در اندازه کوچک تهیه کنید، در حالی که این تفکر اشتباه است. افراد زیادی مرتکب این اشتباه می شوند و کوچکترین وسایل را انتخاب می کنند.

هنگامی که شما وسیله ای بسیار کوچک برای اتاقتان می خرید، به جای اینکه سبب بزرگتر به نظر رسیدن فضا شوید، باعث می شوید کوچکتر از اندازه واقعی به نظر برسد. بهترین ابزار در نظر گرفتن اندازه ها و رعایت تناسب می باشد که اگر آن را درست به کار بگیرید، کمک می کند تا آپارتمانتان را با وسایلی با اندازه صحیح پر کنید.

از قانون ۲/۳ پیروی کنید

دکوراسیون فضاهای کوچک

خرید وسایل با اندازه مناسب، مهم ترین رکن اندازه گیری می باشد.  هنگامی که ما در مورد اندازه وسایل فکر می کنیم، بسیار مهم است که قانون ۲/۳ را در نظر بگیریم. ابتدا با اندازه گیری  فضا شروع کنید. به طور مثال، در حالت ایده آل، طول مبلمان شما بایستی حدود ۲/۳ دیوار را بگیرد و میز کوچک شما باید ۲/۳ طول مبل باشد.

این قانون در همه فضاهای خانه مانند اتاق خواب یا اتاق ناهارخوری نیز صدق می کند.

رعایت توازن بصری

دکوراسیون فضاهای کوچک

بعد از اینکه با توجه به قانون تناسب ۲/۳، وسایل اصلی را برای آن فضا انتخاب کردید، زمان آن رسیده است که سراغ وسایل ثانویه بروید. میزها و بوفه ها از وسایل ثانویه هستند که هماهنگ با وسایل اصلی می باشند.

بسیار مهم است که وزن بصری را رعایت کنید. به کار بردن وسایل سنگین و وسایل سبک حس متفاوتی را در فضا ایجاد می کنند. نتیجه نهایی باید به گونه ای باشد که توازن رعایت شود.

به خودتان اعتماد کنید

دکوراسیون فضاهای کوچک

بعد از اینکه وسایل مورد نیاز را خریداری نمودید، نوبت به چیدمان آنها می رسد. در حالی که رعایت نکات و پیشنهادات موجود در طراحی و دکوراسیون فضاهای کوچک توصیه می شود، ادراک و برداشت شما مهم ترین ابزاری است که در اختیار دارید.

در طراحی داخلی، ادراک همان حس ششم شماست. در صورتی که تا به حال تجربه تغییر دکوراسیون را داشته اید، به عقب برگردید تا به یاد بیاورید از نظر شما چه چیزی در جایگاه مناسبی نبوده است. هنگام چیدمان وسایل اتاق به احساساتتان توجه کنید. اگر حس می کنید چیزی ناسازگار به نظر می رسد، نترسید و چیدمان را تا زمانی که احساس راحتی و رضایت در شما ایجاد کند، تغییر دهید.

دکوراسیون فضاهای کوچک

همه ما می دانیم هنگام طراحی دکوراسیون فضاهای کوچک با چالش های زیادی مواجه خواهیم شد. از یک طرف، مبلمان و وسایلی که انتخاب می کنید، بایستی کوچکتر از حد متوسط باشند. اما از طرف دیگر انتخاب وسایل در اندازه خیلی کوچک اشتباه است!

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.