چند نکته کلیدی برای دکوراسیون فضای کوچک

0
بهینه سازی دکوراسیون فضای کوچک

 

داشتن یک فضای کوچک به معنی داشتن مبلمان کوچک نیست. یکی از بزرگترین اشتباهات دکوراسیون برای اتاق در هر اندازه ای، پر کردن و به هم ریختن آن با وسایل کوچک می باشد. راز موفقیت دکوراسیون فضای کوچک این پیشنهاد می باشد: تا حد امکان بزرگترین وسایل را انتخاب کنید.

اولین گام، وسایل بزرگ بخرید.

این پیشنهاد ممکن است بر خلاف انتظارتان باشد، اما هنگامی که برای یک فضای کوچک اسباب و اثاثیه و یا وسایل دکوری می خرید، برای خرید موارد زیر بزرگترین سایز را انتخاب کنید:

  • لوستر
  • فرش
  • وسایل تزئینی دیواری
  • کاناپه
  • تختخواب
  • میز کوتاه یا میز پیشدستی

شما نمی توانید تعداد وسایل زیادی را در اتاقتان قرار دهید، اما بهتر است تعداد وسایل کمتری در اندازه بزرگ تری تهیه کنید تا فضا بزرگتر به نظر برسد.

 

گام بعدی، یک آینه بزرگ نصب کنید.

دکوراسیون فضای کوچک

یک آینه با منعکس کردن نور و ایجاد تصوبر فضای دوبرابر، منجر به بزرگتر به نظر رسیدن فضای کوچک شما می شود. تا جایی که می توانید بزرگترین آینه ممکن را انتخاب کنبد. می توانید مانند تصویر بالا یک دیوار آینه ای بسازید.

 

بزرگترین تخت را برای اتاق انتخاب کنبد.

دکوراسیون فضای کوچک

اتاق خواب جایی برای استراحت شما می باشد، آیا واقعاً به میز کار، تلویزیون و یا حتی کمد لباستان نیازی می باشد؟ مسلماً نه. تختخواب مهمترین وسیله اتاق خواب و در اولویت اول قرار دارد. اگر فضای خالی زیادی برای شما نمانده است، یک پاتختی یا یک طاقچه دیواری اضافه کنید.

دکوراسیون فضای کوچک

راه دیگر بزرگتر ساختن فضا، قرار دادن تخت کنار دیوار می باشد. به این ترتیب با بهینه سازی دکوراسیون فضای کوچک، منجر به بزرگتر به نظر رسیدن فضا می شوید.

 

بزرگترین فرش را انتخاب کنید.

دکوراسیون فضای کوچک

اولین چیزی که چشم ها به آن توجه می کنند، چیزی است که در کف اتاق قرار دارد. بهترین راه انتخاب مناسب اندازه فرش این می باشد که فضایی را که می خواهید برای آن فرش بخرید، اندازه بگیرید و یک فرش به اندازه ۲-۳ اینچ کوچکتر از هر طرف انتخاب کنبد. از این طریق دکوراسیون فضای کوچک خود را ارتقا بخشیده و فضای شما بزرگتر به نظر می رسد.

 

بزرگترین وسایل دکوری را بخرید.

دکوراسیون فضای کوچک

به تصویر بالا دقت کنید. لامپ های بزرگ آویزان شده از سقف و نقاشی سرتاسری روی دیوار در این فضای باریک و کوچک، باعث شده اند فضا بسیار بزرگتر به نظر برسد.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.