ایده هایی برای دکوراسیون ورودی خانه

0
دکوراسیون ورودی خانه

ورودی هر خانه صرفاً مکان خوشامدگویی مهمانان نیست، شما می توانید با هماهنگ سازی دکوراسیون ورودی خانه با فضای داخلی، پیش نمایشی از دکور داخل خانه را به مهمانان نشان دهید. حتی اگر خانه شما ورودی مشخصی ندارد، شما می توانید فضای معینی را نزدیک در ورودی به صورتی زیبا و کاربردی در نظر بگیرید.

وسایل و راهکارهایی که می توانید برای دکور ورودی خانه در نظر بگیرید:

  • یک در ورودی جذاب
  • یک صندلی یا نیمکت برای برداشتن کفش ها
  • سطحی برای قرار دادن کلیدها
  • چندین قلاب یا یک کمد برای کیف ها و لباس ها
  • نور مناسب
  • الگوی رنگی مناسب

ابتدا بایستی قبل از پرداختن به دکوراسیون، هر آنچه را که راهروی ورودی لازم دارد بررسی کنید. لیستی از آنچه که تمایل دارید در ورودی قرار دهید، تهیه کنید. برای چنین فضای مهمی، کاربردی بودن مهمتر از دکوراسیون می باشد.

می توانید چندین راهکار مختلف اضافه کردن رنگ و طراحی به راهروی ورودی خانه را در متن زیر بخوانید:

ایجاد یک طیف رنگی زیبا برای راهروی ورودی

دکوراسیون ورودی خانه

لزومی ندارد طیف رنگی انتخابی شما برای راهروی ورودی خانه دقیقاً مثل اتاق نشیمن باشد. طیف رنگی انتخابی بایستی شامل یک یا دو رنگ از رنگ های اتاق نشیمن باشد تا این دو فضا را به هم ارتباط دهد، اما در صورت تمایل می توانید رنگ مورد علاقه تان را نیز به آن اضافه کنید. می توانید سایه ای روشن تر یا تیره تر از رنگ های اتاق نشیمن را به کار ببرید.

استفاده از یک تابلوی دیواری رنگی

دکوراسیون ورودی خانه

در صورتی که امکان رنگ کردن کامل فضا وجود ندارد، می توانید از یک تابلوی تمام رنگ استفاده کنید. تابلوی دیواری مانند یک نقطه کانونی عمل می کند هنگامی که در طول راهرو راه می روید. می توانید حتی یک آینه نصب کنید و یک میز کوچک که وسایل تزئینی را روی آن قرار دهید. حتی می توانید تزئیناتی را برای سقف در نظر بگیرید.

نصب کاغذدیواری

دکوراسیون ورودی خانه

ممکن است ورودی خانه شما نقطه قابل توجهی نداشته باشد، شما می توانید با استفاده از کاغذدیواری جلوه کافی به آن ببخشید. حتی در مواردی که ورودی بسیار کوچک می باشد و فضایی برای قرار دادن وسائل تزئینی وجود ندارد، می توانید بدون شلوغ کردن فضا از کاغذ دیواری استفاده کنید.

استفاده از فرش متناسب با طبف رنگی ورودی

دکوراسیون ورودی خانه

برخی افراد فراموش می کنند که می توانند از فرش در راهروی ورودی استفاده کنند و به یک پادری کوچک اکتفا می کنند. استفاده از فرش با طیف رنگی مناسب تأثیر زیادی روی دکوراسیون ورودی خانه خواهد گذاشت.

نورپردازی مناسب در فضای ورودی

دکوراسیون ورودی خانه

در صورتی که سقف شما ارتفاع کافی دارد، می توانید از لوسترهای زیبا استفاده کنید و یا از لامپ هایی با آویز متناسب با ارتفاع سقف استفاده کنید. لوستر نباید بیش از اندازه بزرگ باشد. وسایل روشنایی دیواری برای فضاهایی با سقف کوتاه بسیار مناسب هستند.

قراردادن کمد یا قفسه در راهرو

دکوراسیون ورودی خانه

ممکن است راهروی ورودی خانه شما فضایی برای نگهداری لباس ها و کفش ها داشته باشد. در صورتی که نپوشیدن کفش داخل خانه از قوانین خانه شماست، بایستی فضایی را برای نشستن و برداشتن کفش ها در نظر بگیرید. مثلا استفاده از نیمکتی با تعدادی قفسه کاربردی دومنظوره دارد، هم فضایی برای نشستن و هم فضایی برای نگهداشتن کفش ها می باشد. می توانید با قفسه بندی و استفاده از کمدهایی در رنگ های متناسب با فضا، هم وسایل شخصتان را به صورت طبقه بندی شده قرار دهید و هم اینکه جلوه ای تازه به دکوراسیون ورودی خانه تان ببخشید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.