سه گرایش معماری پایدار برای دیوارهای بیرونی ساختمان

0
معماری پایدار

سه گرایش اصلی در معماری پایدار ، برای دیوارهای بیرونی ساختمان وجود دارد. یکی از آنها استفاده از دیوارهای موقت برای باز کردن فضای خانه است. گزینه دیگر استفاده از مصالح گچی و آخرین گرایش، افزایش تعداد پنجره ها می باشد که منجر به کاهش سطح دیوار می شود. این سه شیوه موجب بهره وری انرژی شده و وابستگی آن را به سوخت های فسیلی یا روش هایی که محیط زیست را تحت تأثیر قرار می دهند، می کاهد.

گرایش اول-استفاده از دیوارهای موقت

اولین گرایش معماری پایدار برای دیوارهای بیرونی ساختمان، استفاده از دیوارهای موقت برای جداسازی فضاهای داخلی خانه می باشد. دیوارهای موقت، امکان استفاده چندمنظوره از یک فضا را فراهم کرده و هدف ساخت یک اتاق را به چیزی فراتر از هدف اصلی گسترش می دهند. دیوارهای بیرونی موقت با استفاده از تقسیم کننده های اتاق یا دیوارهای کشویی ساختمان ایجاد می شوند که می تواند در شکاف یا فضایی پنهان، مخفی نگه داشته شود.

دیوارهای موقت می توانند یک دیوار پایدار خوب باشند و در طراحی ساختمان ها، به ویژه خانه هایی که در آنها تمایل به وجود فضاهای بازتر بیشتر است، کاربردی می باشند. دیوارهای موقت ساختمان، تعداد  دیوارهای خارجی مورد نیاز برای پشتیبانی از دیوارهای داخلی را کاهش می دهند.

گرایش دوم-جایگزینی لایه های گچی در معماری پایدار

استفاده از لایه های گچی سنتی که از سنگ گچ استفاده می کنند، موجب تخریب محیط زیست می شوند. در جنبش سبز ساختمان پایدار، موادی از قبیل چوب بامبو یا چوب بازیافت شده که آسیبی به محیط زیست نمی رساند، به جای دیوار گچی استفاده می شود. این امر موجب کاهش انتشار کربن ناشی از انتقال سنگ گچ از معدن می شود. به این ترتیب علاوه بر اینکه آسیب کمتری به محیط زیست وارد می شود، به علت کاهش حمل و نقل و تولید، انرژی کمتری نیز صرف می شود.

گرایش سوم-استفاده از پنجره های بیشتر

وجود پنجره های زیاد، مواد مورد نیاز برای ساخت دیوار بیرونی ساختمان را کاهش داده و در نتیجه انرژی کمتری صرف شده و مواد و مصالح به میزان پایین تری هدر می رود. به این ترتیب، به کار بردن پنجره های زیاد و یا بزرگ، سطح بیشتری از دیوار را می پوشاند. همچنین، استفاده از شیشه برای ساخت دیوار، گزینه بهتری می باشد چرا که در مقایسه با چوب و دیگر مصالح، پایدارتر است.

ایده های معماری پایدار برای ساخت دیوارهای بیرونی، روز به روز در حال تکامل می باشد و می توان با مشاوره با سازندگان و طراحان این سبک معماری، ایده ها را گسترش داد. معماری پایدار، چیزی فراتر از یک مد در صنعت ساخت و ساز خواهد بود و با استفاده بهتر از مواد و مصالح و یکپارچه سازی آنها با منابع طبیعی، منجر به بهره وری انرژی در ساختمان خواهد شد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.