دیوارهای کشویی در آپارتمانی در لبنان

0
دیوارهای کشویی

Fouad Samara برجی را در بیروت معماری کرده است که دارای پنل های فولادی بزرگی می باشد که این پنل ها مانند دیوارهای کشویی عمل کرده و قابلیت تغییر فضای داخلی ساختمان را فراهم می کنند. هدف اصلی معمار، ارائه نوع جدیدی از فضای مسکونی می باشد که پاسخگوی نیاز به اقامتگاه های متوسط و کوچک در پایتخت لبنان می باشد.

دیوارهای کشویی

این ساختمان در محله اشرفیه قرار دارد که شامل ۱۴ واحد آپارتمانی دوبلکس در ۷ طبقه می باشد که بالای یک پارکینگ ماشین قرار گرفته است.

طراحی این ساختمان از سادگی خانه های سنتی لبنان و انعطاف پذیری اتاق های زیر شیروانی لندن  و منهتن در دهه های ۶۰ و ۷۰ الهام گرفته است.

دیوارهای کشویی

دیوارهای کشویی این امکان را برای ساکنین ساختمان فراهم ساخته اند که بتوانند بسته به شرایط و با توجه به نیازشان به ۱۶ روش مختلف فضا را تغییر دهند.

یک آشپزخانه در انتهای فضای نشیمن وجود دارد که می توان با استفاده از دیوارهای کشویی آن را جدا کرد و در طرف مقابل دیوار دیگری وجود دارد که می تواند فضایی برای تماشای تلویزیون و یا مطالعه ایجاد کند.

دیوارهای کشویی

اتاق خواب ها در طبقه بالا قرار دارند که می توان با دیوار متحرک آنها را جدا کرد و یا باز گذاشت. در سمت مقابل پنجره ها، حمام و پله ها برای رفتن به طبقه بالا قرار دارد.

بخش هایی مانن بالکن، پلکان و نرده ها به رنگ سیاه در آمده اند که در تضاد با رنگ سفید سقف و کمد می باشد.

دیوارهای کشویی

Fouad Samara ترکیبی از بتن و فولاد مشکی را به کار برده است که نمایی از دریای مدیترانه را تداعی می کند.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.