دیواری از شیشه برای ذخیره انرژی خورشیدی

0

دیواری از شیشه برای ذخیره انرژی خورشیدی

هنگامی که گری هنی (Gary Haney)، عضو انجمن معماران آمریکا، تصمیم گرفت تا دیواری شیشه‌ای برای هتل‌های زنجیره‌ای  باکارت (Baccarat Hotel) طراحی کند به هیچ عنوان درصدد آفرینش اختراعی درخشان نبود. او فقط می‌خواست زیبایی خیره‌کننده برند جواهرفروشی باکارت را به رخ بکشد. به گفته خودش :«ایده‌ای که من برای شیشه‌های منحنی در نظر داشتم چندان درخشان نبود.»

 

اما گری هنی لوله‌های شیشه‌ای که از دو قطعه منحنی شکل شیشه‌های سیلیکونی ساخته شده بود را حول یک محفظه خالی از هوا قرار داد و در انتهای هر محفظه صفحات فلزی و دری که بسته می‌شد تعبیه کرد. کارکرد این ابداع به جای سطوح لعابداری به کار رفت که در ساختمان‌ها برای کاهش و افزایش دما کاربرد داشت. این سیستم همچنین راه حلی زیباشناختی برای مسئله حفظ انرژی ارائه داد. زیبایی که در کل سیستم جریان دارد.

نمای طراحی‌شده از تیوب‌های شیشه‌ای به صورت کامل در طرح هتل گنجانده نمی‌شود بلکه به عنوان جزئی بیرونی از آن قرار دارد. به گفته گری هنی این اختراع می‌تواند در انبارها، آزمایشگاه‌ها و نمایشگاه‌ها نیز کاربرد داشته باشد.

گری هنی و تیم طراحی کماکان به دنبال گسترش اختراع‌ خودشان هستند. مثلا آنها می‌خواهند با قرار دادن یک میله فوتوولتائیک در وسط تیوب شیشه‌ای، انرژی خورشیدی که از سطح شیشه‌های منعکس می‎شود را به برای تولید الکتریسیته به کار گیرند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.