دی‌ان‌ای جهش‌یافته

0
به گزارش Consbank، مدیریت خوش‌فکر و جوان این دفتر معماری فعالیت‌های خود را در هر دو زمینه پروژه‌های معماری و شهری نیز تعریف کرد تا اندیشه‌های خود را به‌شکلی جامع و فراگیر ارائه کند. 
فلسفه
در فلسفه دفتر معماری لو از طراحی محیط زندگی به‌عنوان سرفصل تمام فعالیت‌های این مجموعه یاد شده است. در تفسیر این رویکرد ایده‌آل از محیط زندگی در جایگاه اصلی‌ترین محل گردهمایی فرهنگ‌ها و دسته‌بندی‌های اجتماعی نام برده می‌شود. مدیریت این گروه ایده‌پرداز با اشاره به اهمیت مطالعه شیوه زندگی افراد مدعی می‌شود که اهمیت شناخت سلیقه زندگی و حیات شهروندان به اندازه ویژگی‌های توپوگرافی و شاخص طبیعی از اهمیت برخوردار است. فارغ از شاخه‌های یادشده باید به مقوله نوسازی و پژوهش فرهنگ اقلیم‌ها مبنی‌بر برنامه‌های اجرایی این گروه معماری یاد کنیم. 
دپارتمان پژوهش فرهنگ‌ها
دپارتمان پژوهش فرهنگ‌ها در دفتر معماری لو بی‌شک شاخصی منحصر‌به‌فرد برای این مجموعه در مقایسه با گروه‌ها و شرکت‌های مشابه محسوب می‌شود. در این دپارتمان موضوع اصلی تحقیق و پژوهش در رابطه با شیوه زندگی و ملزومات حیات در فرهنگ‌های مختلف است. هم‌زمان با این مطالعات طراحان مجموعه گرایش خود را به سوی سلیقه جامعه‌ای که در آن فعالیت دارند، منعطف می‌کنند. این شیوه جالب علاوه بر اینکه به بهبود کارگشایی کمک می‌کند، همچنین در بالابردن سطح رضایت کاربران در جریان بهره‌مندی از واحد‌های آپارتمانی و ویلایی نیز تأثیر بسزایی دارد. گفتنی است پروژه‌های این گروه اندیشمند  
دانشگاه هانگیک
دانشگاه هانگیک (Hongik University) در سال ۲۰۱۴ و با مساحتی بالغ‌بر ۲۵۳ مترمربع بنا شد. این سازه بسیار زیبا و پویا با وجود اینکه از مساحت چندانی بهره نمی‌برد، اما در سایه هنر و ابتکار گروه معماران لو در نهایت به مجموعه‌ای بسیار کاربردی و جذاب مبدل شده است. این سازه در اوایل دهه ۹۰ میلادی با مجوز بهره‌برداری پارکینگ راه‌اندازی شد و در گذر سال‌ها و هم‌زمان با چندین پروژه توسعه شهری در دو دهه اخیر کاربری آن به فضای آموزشی و اکنون دانشگاهی بسیار شکیل تغییر کرده است. 
ستون‌های خاکستری
تنوع کاربری‌ها و بافت شهری که طی سال‌های اخیر در این منطقه روی داده سبب شده است تا ساختمان کلی این مجموعه رفته‌رفته دستخوش تغییراتی جدی شود. نهایتاً در راستای اصلی‌ترین تلاش برای ایجاد همخوانی این سازه با بافت شهری از متریال و مصالحی مورد تأیید از سوی شهرداری و همچنین مورد پذیرش از منظر کاربران استفاده شد. در این رابطه باید به ستون‌های خاکستری این سازه اشاره کرد که پیرامون پله‌های نمای بیرون ساختمان قرار دارد و ترکیبی بسیار ویژه و جذاب خلق کرده است. لازم به ذکر است که پوسته رویی این ستون‌ها از آلومینیم ساخته شده است تا در برابر زنگ حداکثر مقاومت را نشان دهد و در عین حال وزن کمتری داشته باشد. 
کانسپت اولیه
پروژه طراحی و ساخت این دانشگاه در ابتدا با هدف سازه‌ای تجاری آغاز به کار کرد و کانسپت اولیه آن بر پایه این رویکرد عملیاتی شد. بنابراین تا حدی باید جذابیت‌های بصری و پویایی نما و پوسته بیرونی آن در تقابل با خیابان را بر این اساس بدانیم. به گفته کیم دانگ‌جین (Kim Dong-jin) مدیر گروه معماران و طراحان این سازه؛ ساختمان دانشگاه هانگیک بنا بود تا همچون یک دی‌ان‌ای جهش‌یافته در این ناحیه شهری سبب‌ساز تغییراتی بنیادین شود و بافت این ناحیه را به بهترین شکل بهبود بخشد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.