ذائقه‌های متنوع در بازار اجاره مسکن

0

در بازار اجاره واحدهای اداری، مستاجران نظر دیگری دارند؛ به گونه‌ای که آنها پرداخت مبلغ ودیعه به همراه اجاره ماهانه را بیشتر می‌پسندند.
یک مشاور املاک واقع در خیابان عباس آباد دلیل انتخاب نحوه پرداخت اجاره‌بها از سوی مستاجران واحدهای اداری را به «دنیای اقتصاد» این‌طور شرح داد: همان‌طور که مشخص است واحدهای اداری برای انجام فعالیت‌های اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع به زبان عامیانه به علت آنکه افراد با پول خود کار می‌کنند و سرمایه نقدی آنها در حال چرخش است، تمایلی برای راکد نگاه داشتن پولشان به عنوان ودیعه ندارند به همین جهت ترجیح می‌دهند ماهانه اجاره‌بها پرداخت کنند تا مبلغ کمتری را به دست مالک بسپارند.به‌طور کلی می‌توان گفت پرداخت ودیعه و اجاره‌بها هم برای موجر و هم برای مستاجر امری پسندیده و رضایت بخش است، حتی گاهی اوقات در بازار اجاره واحدهای اداری افرادی هستند که فقط تمایل به پرداخت اجاره‌بها دارند.
وی گفت: با توجه به نوع تقاضایی که در بازار است، موردهای اجاره واحدهای اداری موجود در اغلب بنگاه‌ها مربوط به فایل‌های رهن و اجاره است تا فایل‌های رهن کامل.اما تنها مشکلی که برخی از مستاجران واحدهای اداری دارند در رابطه با نرخ تعیین شده اجاره‌بها از سوی مالکان است؛ چراکه بر روی اختلاف قیمت بحث دارند.
اکنون قیمت‌های پیشنهادی هر مترمربع واحد اداری نوساز در چهار راه عباس‌آباد بین دو میلیون و ۸۰۰ هزار تا ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اعلام شده و این قیمت نسبت به اول سال هیچ تغییری نکرده و ثابت باقی مانده است، اما نرخ اجاره حدود ۲۰ درصد کاهش یافته است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.