راه اندازی رآکتور نیروگاه بوشهر با سوخت مجازی

0

تست ۲۵۰ بار نیروگاه با موفقیت انجام شده و مرحله بعدی از تست های این نیروگاه، تست راه اندازی گرم و کره فلزی هستند.
حسین درخشنده مدیر عامل شرکت بهره برداری نیروگاه هسته ای بوشهر با بیان این مطلب تاکید کرد: تست ۲۵۰ بار مدار اول، یکی از مهمترین مرحله‌هایی است که قبل از سوخت‌گذاری رآکتور با سوخت اصلی انجام می‌شود. در این تست کلیه تجهیزات سیستم‌هایی که به مدار اول نیروگاه متصل‌ هستند، تحت فشار ۲۵۰ بار قرار می‌گیرند.
وی افزود: در این مرحله درجه حرارت آب ۱۲۰ درجه سانتی‌گراد است و در طی این مرحله، تجهیزات مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورتی که نشتی وجود نداشته باشد، فشار پایین می‌آید و رآکتور برای مرحله‌ی بعدی که مرحله‌ “راه‌اندازی گرم” است، آماده می شود.کل پروسه تست ۲۵۰ بار -هر بار ۱۰ متر ستون آب- حدود دو هفته به طول انجامید.
مدیر عامل شرکت بهره برداری نیروگاه بوشهر در پاسخ به سوالی در رابطه با “راه اندازی گرم” گفت: این مرحله قبل از سوخت‌گذاری اصلی انجام می‌گیرد که در صورت موفق بودن این تست، رآکتور برای پذیرش سوخت اصلی آماده خواهد شد. این تست‌ها عملیاتی هستند که طی آنها حصول اطمینان از نصب، مونتاژ و راه‌اندازی تجهیزات به دست می‌آید.
درخشنده ادامه داد: در طی تست کره فلزی، استحکام و استقامت آن تست می‌شود. استحکام یعنی نشتی نداشته باشد و استقامت یعنی در زمانی که حادثه‌ای اتفاق می‌افتد، اگر همه آبی که در داخل رآکتور و سیستم‌های جانبی است، بخار شد، فشار کمتر ایجاد کنیم تا کره فلزی این فشار را تحمل کند. در حال حاضر، مراحل آمادگی برای انجام این تست را می‌گذرانیم.
وی در پاسخ به سوالی در رابطه با اینکه نرسیدن برخی تجهیزات به نیروگاه خللی در تست ۲۵۰ بار و یا تست‌های بعدی ایجاد نمی‌کند؟ گفت: برای تست ۲۵۰ بار منتظر آمدن تجهیزاتی نبودیم. تجهیزاتی که موجود بود، نصب شده است و تست ۲۵۰ بار در ابعاد کاملش انجام شده است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.