رشد دو برابری ساخت مسکن مهر روستایی

0

معاون امور ساختمان وزیر مسکن و شهرسازی اعلام کرد: تعداد واحدهای خاتمه یافته طرح مسکن مهر در نیمه آبان ماه نسبت به ابتدای شهریور ماه ۱۱۶ درصد افزایش یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، منوچهرخواجه دلویی افزود: اغلب خانه‌های روستایی فاقد سند رسمی مالکیت هستند که این امر مشکلاتی را برای پرداخت تسهیلات ایجاد کرده بود چون نظام بانکی برای ارائه تسهیلات سند را به عنوان وثیقه نگهداری می‌کند.
وی با بیان اینکه این موضوع تا حدی موجب کندی طرح بهسازی مسکن روستایی شد، اظهار کرد: با تدبیر دولت معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی بازپرداخت تسهیلات مسکن روستایی را تضمین می‌کند.
به گفته وی، با رفع این مشکل نرخ رشد طرح بهسازی مسکن روستایی افزایش قابل توجهی یافت بطوریکه تعداد انعقاد قرارداد با بانک در شهریور ماه از ۷۶ هزار و ۱۱۵ فقره به ۱۰۲ هزار و ۵۵۳ فقره در نیمه آبان ماه رسید که ۳۵ درصد رشد نشان می‌دهد.
معاون وزیر مسکن از رشد ۳۷ درصدی تعداد واحدهای شروع شده در طی این مدت خبر داد و اظهار کرد: تعداد واحدهای شروع شده در شهریور ماه سال جاری ۶۳ هزار و ۵۹۱ واحد بود که این رقم در نیمه آبان ماه به ۸۶ هزار و ۸۵۸ واحد افزایش یافت.
خواجه دلویی اضافه کرد: اجرای فونداسیون و اسکلت و سقف نیز طی این مدت به ترتیب ۳۷ و و ۶۳ درصد افزایش یافته است.
وی با اشاره به اهمیت بحث مسکن روستایی در دولت، تصریح کرد: میزان واحدهای کامل شده از ۱۷ هزار و ۳۸۲ واحد در ابتدای شهریورماه به ۳۷ هزار و ۵۴۲ واحد در نیمه آبان ماه رسیده است که رشد بالای ۱۱۶ درصد را نشان می‌دهد.
وی تاکید کرد: میزان پرداخت تسهیلات طرح بهسازی مسکن روستایی طی این مدت ۲۵ درصد رشد داشته که بیشترین افزایش به بانک‌های رفاه کارگران و بانک ملت اختصاص دارد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.