رشد مصرف برق خانگی کنترل شد

0

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: با توزیع ۱۳ میلیون شعله لامپ کم مصرف و مشارکت هوشمندانه مردم تهران، رشد مصرف برق در پیک بار کنترل و علیرغم رشد ۵ /۴ درصدی تعداد مشترکان، رشد مصرف برق مشترکان خانگی ۳۵/۰درصد کاهش یافت.
به گزارش consbank به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، سعید مهذب ترابی با اشاره به این که در حال حاضر ۴۵ درصد از مصرف برق تهران به بخش خانگی، ۱۸ درصد به بخش تجاری و ۲۷ درصد به بخش عمومی اختصاص دارد افزود: در سال ۸۷ نسبت به سال ۸۶ مصرف برق کمتر از یک درصد رشد یافته است که این موضوع در طول تاریخ ۳۰ سال گذشته صنعت برق تهران بی سابقه بوده است.مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ افزود: در حال حاضر ۹۰ درصد از مصرف برق تهران صرف عناصر غیرمولد می شود و ترکیب مصرف برق نیز تاثیرات اقتصادی و سیاسی خاصی را به دنبال خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته مشترکان تهرانی ۱۷ هزار میلیون کیلووات ساعت برق مصرف کردند که این میزان حدود ۱۱ درصد از کل انرژی کشور را در بر می گیرد.
مهذب ترابی با اشاره به این که مدل رفتار مصرفی مشترکان تهرانی رفتاری متقاوت از کل کشور است افزود:هرگونه تغییر در مصارف مشترکان تهرانی منجر به تغییرات مصرف برق در کل کشور خواهد شد.
وی با اشاره به نقش سازنده سازمان ها و ادارات عمومی به عنوان مشترکان بزرگ و تاثیر گذار متذکر شد:سازمان ها و ادارات دولتی می توانند با جهت گیری و عملکرد سازنده خود نقش قابل توجهی در کاهش مصرف برق پیک بار ایفا کنند.
مهذب ترابی در ادامه با اشاره به نقش چشمگیر مدیران سازمان ها،ادارات و نهادهای عمومی درمدیریت مصرف برق، لزوم ایجاد رویکرد صرفه جویی در سازمانها، اشاعه فرهنگ صحیح مصرف و تداوم جهت گیری های مدبرانه سازمان ها در بخش مدیریت مصرف برق را ضروری عنوان کرد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.