رضایت انبوه‌سازان از تعامل دولت با بخش خصوصی

0

رییس انجمن انبوه‌سازان استان تهران از تثبیت جایگاه انجمن انبوه‌سازان استان تهران در مجامع مختلف ابراز خرسندی کرد.
ایرج رهبر در چهارمین همایش اعضای صنفی انجمن انبوه‌سازان استان تهران گفت: اگر چه در ابتدای تاسیس انجمن انبوه‌سازان این تشکل به منظور جذب اعضا دغدغه‌ زیادی داشت، اما در حال حاضر در سطح ملی امر ساخت‌وساز مسکن به انبوه‌سازان سپرده شده است.
رهبر گفت: در حال حاضر متوسط عمر ساختمان سازی در کشورمان در حدود ۲۵ سال است، این در حالی است که عمر متوسط ساختمان در کشورهای پیشرفته در حدود ۱۲۰ سال است.
رهبر تاکید کرد: مقایسه این آمار نیاز به بهره‌گیری از متخصصان ساخت‌وساز را در کشور دو چندان کرده است و البته در حال حاضر تا حد زیادی به‌کارگیری متخصصان در امر ساخت‌وساز تحقق پیدا کرده است.
وی گفت: با توجه به اینکه وزارت مسکن و شهرسازی اعلام کرده است که تولید ۵/۱ میلیون واحد مسکونی در سال امری ضروری است در نتیجه وظیفه تولید‌کنندگان مسکن نیز بیشتر شده است.
رییس انجمن انبوه‌سازان مسکن تهران تاکید کرد: در همین راستا و به منظور تعامل بین بخش خصوصی با دولت جهت افزایش تولید مسکن، انجمن انبوه‌سازان استان تهران سال گذشته اقدام به عقد قرار داد با سازمان مسکن و شهرسازی استان تهران کرد و این مساله حرکت بسیار مثبت در جهت افزایش تولید مسکن است. وی گفت: اخیرا نیز شهرداری تهران به منظور نوسازی بافت‌های فرسوده به انبوه‌سازان متوسل شده است تا با اتکا به پتانسیل انبوه‌سازان اقدام به نوسازی بافت‌های فرسوده در تهران کند.
رییس انجمن انبوه‌سازان استان تهران گفت:دعوت از انبوه‌سازان به منظور نوسازی بافت‌های فرسوده از یک سو و عقد قرار داد با وزرات مسکن و شهرسازی از سوی دیگر به منظو تسریع در روند طرح مسکن مهر حاکی از آن است که جایگاه انجمن انبوه‌سازان استان تهران به عنوان حرفه‌ای‌ترین تشکل ساخت‌وساز در میان مسوولان تثبیت شده است و از این رو قطعا با تداوم این روند شاهد ایجاد تحول در امر ساخت و ساز در کشورمان خواهیم بود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.