رعایت موازین زیست محیطی در بلندترین ساختمان جهان

0

سازندگان بلندترین آسمانخراش تکمیل شده جهان در تایوان قصد دارند این ساختمان را با موازین زیست محیطی منطبق کنند.
به گزارش بی‌بی‌سی ، مهندسان این ساختمان امیدوارند برنامه ‪ LEED‬طرح پرهزینه آنها را تائید و اعلام کند که تایپه ‪ ،۱۰۱‬بلندترین ساختمان سبز جهان است.
این برنامه پرشتاب‌ترین و بزرگترین برنامه بین‌المللی صدور مجوز برای ساختمان‌هایی است که با توجه به نیازهای محیط زیست ساخته شده است.
شرکت همکاری‌های مالی تایپی، مالک آسمانخراش تایپه ‪ ،۱۰۱‬درصدد است نزدیک به دو میلیون دلار روی این ساختمان خرج کند تا مصرف برق و آب این ساختمان و همچنین میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای را که به خاطر این ساختمان وارد محیط زیست می‌شود، کاهش دهد.
در این ساختمان از لامپ‌های کم مصرف استفاده خواهد شد و ‪ ۱۰‬هزار نفری که در این ساختمان زندگی خواهند کرد ترغیب می‌شوند آشغال‌های خود را در ظرف های بازیافت جمع کرده و دستگاه تهویه را طوری تنظیم کنند که دمای این ساختمان همواره ‪ ۲۶‬درجه سانتی گراد باشد.
مستاجران ساکن این آسمانخراش همچنین تشویق می‌شوند از وسایط نقلیه عمومی استفاده کنند و خریدهای روزانه خود را از خیابان‌های اطراف انجام دهند تا میزان رفت و آمد خودرو به این محل کمتر شود .
کاتییانگ، از مسئولان تایپه ‪ ۱۰۱‬می‌گوید که اجرای این تغییرات باعث خواهد شد تا هزینه‌های اداره این ساختمان سالانه ‪ ۶۱۵‬هزار دلار کاهش یابد.
سازندگان تایپه‪ ،۱۰۱‬که در سال ‪ ۲۰۰۴‬تکمیل شد امیدوارند این ساختمان با تغییراتی که خواهد داشت، به نماد بین‌المللی نهضت سبز تبدیل شود.
ارتفاع این آسمانخراش ‪ ۵۰۹‬متر است و ‪ ۱۰۱‬طبقه دارد. این ساختمان که به ساقه یک گیاه بامبو شباهت دارد، یکی از دیدنی‌های جذاب جهان محسوب می‌شود ساختمان‌های بلند در سراسر جهان، همچون شهرهای عمودی هستند که برخی از آنها بزرگترین آلوده‌کنندگان محیط زیست در شهرها به حساب می‌آیند. تا کنون ‪ ۳۵۰۰‬ساختمان در جهان به لحاظ محیط زیست ساختمان‌های برتر اعلام شده است.
تغییراتی که برای آسمانخراش تایپه ‪ ۱۰۱‬اعلام شده طی ‪ ۱۸‬ماه آینده اجرا و تکمیل می‌شود.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.