رعایت مبحث ۱۹ در ۱۶ درصد ساخت وسازها

0

تنها۱۶ درصد ساخت‌وسازهای سال گذشته مبحث ۱۹ را رعایت کردند.
مهندس کاظمی رییس سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت کشور در جلسه کمیته کاهش آلودگی هوای تهران که با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست و استاندار تهران در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، با تاکید بر این که قانون داریم، اما اجرا نمی‌شود، به مبحث ۱۹ ساختمان اشاره کرد و گفت: متاسفانه سال گذشته تنها ۱۶ درصد ساخت و سازهای جدید این مبحث را اجرا کرده‌اند.
وی با اشاره به این که استاندارد خودروها از سال ۷۹ به قانون تبدیل شده است، گفت: اگر این استانداردها اجرا می‌شد روزانه ۶/۶ میلیون لیتر کاهش مصرف بنزین داشتیم.
محمدنژاد نماینده وزارت صنایع ـ نیز در این جلسه، گفت: از سال آینده تمامی خودروسازان موظفند استاندارد آلایندگی یورو سه را در تولیدات خود رعایت کنند، این در حالیست که برخی از آقایان مداوم مصاحبه می‌کنند و می‌گویند که خودروسازان نمی‌توانند این کار را انجام دهند و باید بگوییم واقعا چه قدر آدم پیشگو در این زمینه داریم.
وی با اشاره به تدوین طرح جامع کاهش آلودگی هوای تهران گفت: شاید بهتر بود آموزش و اطلاع‌رسانی را به عنوان بند اول این مطالعات می‌آورند تا الان این قدر در این زمینه عقب ماندگی نداشته باشیم.وی تاکید کرد: باید کمیته ملی در زمینه‌ کاهش آلودگی هوا در کشور در کنار کمیته اجرای کاهش آلودگی هوای تهران تشکیل شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.