رقص چرم و چوب

0
به گزارش Consbank، رویکرد وی در مراحل ابتدایی کار در قالب معماری سازه‌های مسکونی و تجاری تعریف می‌شد که البته طراحی ساختمان‌‌ها و ویلا‌های شخصی را نیز در بر می‌گرفت. این معمار موفق در سال ۱۹۸۸ مدرک فوق‌لیسانس خود را از مؤسسه پژوهشی سازه‌های آموزشی مسکو دریافت کرد و به‌عنوان استادیار در بنیاد دپارتمان معماری این مؤسسه به کار خود ادامه داد. 
روح کنجکاوی و پویایی
روزنبرگ از سال ۱۹۹۱ در مسکو اقامت دارد و به فعالیت‌های خود در زمینه طراحی داخلی و بیرونی سازه‌های شخصی در این شهر ادامه می‌دهد. اندکی بعد به یکی از اعضای کلیدی انجمن معماران مسکو و اتحادیه معماری روسیه بدل شد و این مقوله به بهبود حجم فعالیت‌های او انجامید. وی طی دوران فعالیت خود برنده جوایز متعددی از انجمن‌ها و مراکز علمی روسیه و کشور‌های دیگر شده است که از جمله آن باید به جایزه معماری خانه‌های شخصی در سال ۲۰۰۳، جایزه طراحی داخلی در سال ۲۰۰۶، جایزه نوآوری طراحی آپارتمان در سال ۲۰۰۷، جایزه خانه ملاسیک در سال ۲۰۰۸ و جایزه نوآوری در سال ۲۰۰۸ اشاره کرد. الکسی روزنبرگ جمله‌ای معروف دارد که به‌درستی در تمام پروژه‌هایش نیز پیداست: «بر پایه شکل‌هایی ساده به خلق فضا‌ها بپردازید تا روح کنجکاوی و پویایی در خانه جریان یابد.»
جعبه ۵۷
پروژه جعبه ۵۷ (۵۷ Drawer) در سال ۲۰۱۵ از سوی الکسی روزنبرگ در پایتخت روسیه به اتمام رسید. این آپارتمان برای خانواده‌ای با ۲ کودک طراحی شده است. خانه در قالب کلی به ۲ بخش نامتوازن تقسیم می‌شود که یکی از آن‌ها مشتمل‌بر سمت ورودی و مبلمان خانه می‌شود. در این بخش آشپزخانه، اتاق نشیمن، ناهارخوری و اتاق خواب مستر تعبیه شده است که همگی با رعایت هارمونی کلی خانه در کنار هم قرار دارند. بخش دوم این خانه روسی کوچک‌تر از بخش یادشده و معماری آن با رعایت فضای بازی و استراحت کودکان صورت گرفته است. یک راهروی بلند دو طرف خانه را به یکدیگر متصل می‌کند و در این بخش کمد‌ها و کشو‌های دیواری، پنتری، اتاق لباسشویی یا رخت‌شور‌خانه و ۲ اتاق خواب قرار دارد.
نور و آرامش
فضای جلویی خانه به‌صورت فضای باز به‌منظور بهبود آزادی عمل ساکنان طراحی شده است تا  بیشترین تنوع در چینش حاصل شود. اتاق خواب مستر از حوزه‌های محوری این بخش است که به کمک دری کشویی با محیط اصلی پیوند پیدا می‌کند. محل قرار گرفتن تخت بر سکویی تعبیه شده است و به دلیل پوشش دیوار کناری از محل نشیمن دید ندارد. بر این اساس در صورت باز بودن در اتاق خواب مستر فضای مضاعفی در محیط نشیمن ایجاد می‌شود تا کاربر در صورت نیاز به فضای بیشتر در این بخش، به تمهیدات جدیدی بیاندیشد. در همین رابطه باید به اختلاف سطح اتاق خواب و فضای نشیمن اشاره کرد که سبب خلق محیطی ایمن به‌لحاظ احساسی برای این اتاق شده و فضایی سه‌بعدی در برابر اتاق فراهم کرده است. بافت یکپارچه و ظریف این حدفاصل چوبی نشان از توان و هنر روزنبرگ در طراحی آن دارد. نورپردازی پیشرفته، ایجاد فضای آرامبخش و کفپوش‌هایی از ۳ نوع چوب و سنگ لذتی دوست‌داشتنی برای ساکنان به ارمغان خواهد آورد. 
چهارپایه کتابخانه
تعبیه فضا‌هایی برای کتابخانه‌هایی در ابعاد گوناگون حسی پویا و پر شور برای بیننده فراهم می‌کند. این در حالی است که در یکی از دیوار‌های بلند چهارپایه‌ای چوبی برای دسترسی بهتر به طبقات فوقانی کتابخانه ایجاد شده است. پشت این کتابخانه انباری کوچکی به متراژ ۱۰ متر قرار دارد که تمهیدی بسیار کاربردی برای قرار دادن اشیا و ابزاری همچون جاروبرقی است. 
175 مترمربع
در محیط آشپزخانه‌ای این خانه فضای بسیار مطلوبی فراهم شده است تا ابزار مربوط به این بخش در تنوع زیاد تهیه و قرار داده شود. این فضا همچنین امکان قرار دادن ست میز و صندلی برای غذاخوری دست و پا کرده است تا نهایت استفاده از فضا صورت پذیرد. متراژ این خانه زیبا ۱۷۵ مترمربع گزارش شده که در تنوع مصالح چوب، فلز، آجر و سنگ ترکیبی بسیار چشم‌گیر رقم زده است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.