رکود تورمی، فقر را در کشور افزایش می‌دهد

0

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی با بیان این‌که رکود تورمی بر اقتصاد کشور حاکم است، گفت: اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها باعث تشدید رکود تورمی اقتصاد و افزایش فقر در جامعه می‌شود.
دکتر مهدی تقوی در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به اینکه هر ساله در کشور تعداد بیشتری از مردم زیر خط فقر قرار می‌گیرند، اظهار داشت: رکود تورمی موجود در کشور طی چند سال گذشته باعث افزایش نرخ بیکاری و نرخ تورم شده است.
به گفته این اقتصاددان برجسته، همین امر باعث افزایش تعداد فقرا در کشور شده است که در صورت اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها، رکود تورمی موجود در اقتصاد کشور شدت یافته و باعث گسترش بیش از پیش فقر می‌شود.
وی گفت: با اجرای این طرح، یارانه‌های انرژی گران می‌شوند و در نتیجه تولید با کاهش بیش از پیش مواجه می‌شود و همین امر رکود تورمی را در کشور شدت می‌بخشد.
تقوی با اشاره به این‌که نرخ بیکاری در حال حاضر با نرخ تورم رابطه مستقیم دارد، اظهار داشت: کاهش تولید، عدم سرمایه‌گذاری و پایین بودن سود سرمایه‌گذاری باعث افزایش نرخ تورم و در نتیجه افزایش نرخ بیکاری شده است که تعداد بیشتری از مردم را هر ساله به‌ زیر خط فقر می‌کشاند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.